Застосування
У магазинах і на ринках найчастіше можна зустріти декоративні поріжки декількох видів. Кожен з цих порогів утворює на поверхні підлоги певний виступ. Однак в останні кілька років простежується явне прагнення більшості людей мати ідеально рівну підлогу, без будь-яких виступаючих елементів. Як же бути, якщо потрібно оформити перехід від ламінату до майданчика з плитки біля каміна або візуально розділити зони вітальні і кухні? Чим компенсувати рух статі?
Проблема вирішується за допомогою коркового компенсатора. Він являє собою просто окрему смужку з пробки (кори коркового дерева). Адже коркова смуга шириною 10 мм спокійно стискається до 5 мм, а потім без втрат повертається до своїх первісних розмірів. Тобто матеріал легко компенсує рух підлоги, і необхідність в спеціальних зазорах і порожках відпадає. У приміщеннях, де можливі часті перепади вологості і температури (поруч з саунами, басейнами, зимовими садами), а також при досить великій площі підлоги або застосуванні покриттів, що складаються з планок значних розмірів (масивна дошка), він просто незамінний. Звичайно, порожком таку конструкцію не назвеш, але вона вирішує той же комплекс завдань. Крім цього, пробкові компенсатори можуть грати і декоративну роль. Наприклад, світла смужка пробки красиво виглядає в обрамленні темної деревини. А компенсатори, ширина яких збігається з шириною паркетних планок, виглядають як декоративний бордюр.
Монтаж
Пробкові компенсатори вклеюються в технологічний шов і, якщо потрібно, підрізають по висоті. Однак потрібно врахувати, що використання пробкових компенсаторів має на увазі наявність ідеально рівних країв, як паркету, так і плитки. Компенсатор поміщається в простір між цими двома покриттями і не накладається ні на одне з них. Монтаж пробкових компенсаторів вимагає професіоналізму і майстерності, тому довірити вирішення цього питання потрібно фахівцям з досвідом роботи.