Чим більш популярним щось стає, тим більше міфів виникає. Особливо це стосується складних виробів. Підлога, з одного боку, не така складна як мобільний телефон, але з іншого - є "професійні" укладальники, менеджери та інтернет-статті з неправдивою інформацією. Ми готуємо великий огляд вінілових підлог, але поки вирішили зруйнувати кілька міфів. Перед цим радимо прочитати нашу невелику статтю "Вінілова і композитна підлога. Що таке LVT, SPC, Rigid, WPC"

Міф №1: Кварц-вініл. Кварцовий пісок і вініл

 Найбільший міф про вінілову підлогу - це саме поняття "кварц вініл". Почнемо з того, що це абсолютно вигадана "маркетингова" назва для Россії від китайських виробників, яке закріпилося на багатьох близьких ринках. Кварц асоціювався з міцністю і надійністю (кварцові годинники, стільниці) і для виведення нового продукту на початку 2000х ця назва відмінно підійшло. З тих пір кварц-вініловою плиткою спочатку називали звичайний листовий або рулонний вініл. Потім з розвитком вінілових підлог до LVT і SPC і ці покриття стало кварц-вініловим ламінатом, тому що покупці шукали саме кварцвінілове покриття. Весь світ (включаючи Китай) використовують стандартні назви вінілових підлог (LVT, Rigid, SPC і т.д.). Тому для простоти можна вважати, що кварц-вініл - це просто ще одна назва LVT на пострадянському просторі.

Так все ж додають кварц пісок в вінілову підлогу? Для LVT покриттів показником якості є максимальна чистота вінілу від добавок для еластичності покриття (міцність і стабільність досягається скловолокном). Всі великі виробники роблять різні добавки тільки в верхній захисний шар з поліуретана (але теж не кварц). І у всіх навчаннях, роликах і рекламних матеріалах це вказується. З добавок можливі тільки деякі мінеральні сполуки в невеликій кількості або як у випадку SPC основа з вапняку (карбонат кальцію) з додаванням вінілу. З'єднання кварцового піску і ПВХ було б дуже крихким, а не міцним, через різну щільність і в'язкість (кварц був би грудочками в "тесті" вінілу).

Міф №2: Вся вінілова підлога виробляєтся в Китаї

 Даний міф з одного боку стався через те, що дуже багато завозиться китайської вінілової підлоги (зазвичай дешевї). З іншого боку цей міф підтримують продавці, які не хочуть вчитися і продають то що знають (ламінат, плитку і т.п.). Насправді вінілова підлога, аж до сучасних Rigid і SPC, з успіхом роблять як в Європі, так і США (звідси товар до нас не їде через велику дорожнечу доставки і якщо ви бачите "американський" SPC або LVT, то це виробництво Китай) . Багато заводів успішно працюють з кінця 90-х (як у найбільшого виробника вінілових підлог бельгійської групи IVC). Так і будуються нові заводи: виробництво LVT і Rigid Quick Step в Бельгії (з 2017 р) або новітня лінія по SPC Rocko від Kronospan в Польщі (2019 рік). Ще, наприклад, Grabo (Угорщина), Tarkett (Росія і Польща), ADO (Туреччина) та інші. І всі ці виробництва вказані на офіційних сайтах, пачках товару, проводяться екскурсії, є фото.

Міф №3: Вінілова підлога це той же лінолеум

 Багато хто порівнює сучасні вінілові підлоги (LVT) з лінолеумом (не натуральним) через те, що вони містять ПВХ. Але це порівняння в корені невірне. Натуральне дерево і ДСП на 80% схожі за складом, але абсолютно різні за характеристиками. Лінолеум складається з спіненого ПВХ з купою домішок і є рулонним м'яким матеріалом. А сучасна вінілова підлога хоч і еластична, але тверда та її неможливо сильно згинати. У складі LVT максимально чисте ПВХ яке пресоване під тиском. Також інші шари відрізняються. Тому вінілова підлога, на відміну від лінолеуму, 100% водостійка, не продавлюється ніжками, стійкіше до забруднень і хімікатів, не ковзає, не боїться перепадів температури і багато іншого. Також варто згадати, що лінолеум не використовується в Європі взагалі (тільки натуральний лінолеум).

Міф №4: Вінілова підлога шкідлива для здоров'я

 Вінілова підлога є не натуральним покриттям, але при цьому максимально безпечним і не шкодить здоров'ю. ПВХ сам по собі не шкідливий і основні проблеми виникають через пластифікатори і добавки. Всі європейські виробники використовують або первинний ПВХ, або очищений вторинний. В склад не входять фталати, цинк та інші речовини здатні викликати алергію. А SPC наприклад на 80% складається з вапняку (мінерал). Тому вінілова підлога використовується в лікарнях, дитячих садах і отримує максимальну екологічну оцінку. Але тут варто згадати, що це стосується тільки виробництва в Європі, де діє суворий контроль. Китайський вініл, як і ламінат, може містити шкідливі речовини і ніяких гарантій немає.

Міф №5: 42 клас вінілу краще 33-го

 Вінілова підлога має класи зносостійкості (такі як і у ламінату). Але для вінілу є більш універсальний важливий показник: товщина захисного шару. Класи привласнюються (і тестуються) в залежності від місця використання (перша цифра в класі):

2 - домашні приміщення (будинку, квартири)

3 - комерційні приміщення (магазини, ТРЦ)

4 - промислові приміщення (склади, виробництво)

Друга ж цифра в класі означає ступінь навантаження від 1 (легкої) до 3 (високої). Є ще 4 (понад висока), але майже не присвоюється 34 або 44 клас. При цьому багато виробників вінілової підлоги не розраховують на її застосування в складських приміщеннях і відповідно привласнюють їй клас 32 або 33 (хоча захисний шар такий ж як і у 42 класу). Тому в вініловій підлозі краще дивитися на товщину захисного шару. Вона дорівнює таких класів:

0.3 мм - 31 класс \ 41 клас 

0.4 мм - 32-го класу \ 41 клас

0.5 або 0.55 мм - 33-го класу \ 42 клас

0.7 мм - 34-го класу \ 43 клас

І будьте обережні з китайськими вінілами не від великих виробників, так як там пишуть навіть 55 клас, якого не існує в жодній класифікації або стандарті (може це для космічних кораблів?). Навіть використовуючи стандартні класи дані виробники не гарантують якості.