Укладання таким способом трохи складніше звичайного і вимагає більше часу, зусиль, точного розрахунку, а також більшої витрати матеріалу. Ламелі в місцях примикання до стін кімнати потрібно в торцевих частинах підрізати під кутом. Однак правильно виконана діагональне укладання має незаперечні переваги.

Переваги діагональної укладання

  1. Візуальне збільшення простору. Особливо це актуально для малогабаритних кімнат.
  2. Асиметрія стін. Пряма укладання буде підкреслювати відсутність в кімнаті точної геометрії, навіть випинати її, а діагональна - зробить практично непомітною.
  3. Діагональний спосіб застосовується в кімнатах, де вікно зміщене до однієї зі стін.
  4. Такий спосіб в максимальній мірі підкреслює красу підлогового покриття.

Ламінат для укладання по діагоналі закуповувати доведеться з запасом. Можна припустити, що у новачка не вийде завершити монтаж з мінімальною кількістю відходів, який з гордістю за свою працю демонструють майстри в викладених в інтернеті відео. У них виходить від 5 до 7%, а у деяких ще менше. Але новачок цілком зможе укластися в 10-відсотковий запас матеріалу.

Підрахувати необхідну кількість просто. Площа кімнати множите на 1.10. На упаковці можна знайти інформацію про квадратуру в одній пачці. Ділимо отриману у нас площа кімнати з 10-процентним запасом на площу панелей в одній упаковці і округляємо до цілого числа в більшу сторону. Ось кількість упаковок, які потрібно закупити.

Порада! Купуйте відразу всю необхідну кількість. По-перше, панелі однієї моделі з різних партій можуть відрізнятися відтінком, що на підлозі буде відразу помітно. По-друге, магазини постійно оновлюють колекції, і коли ви приїдете докуповувати, там такого покриття може просто не виявитися.

Настійно рекомендовано перед початком робіт накреслити план кімнати в масштабі з урахуванням розмірів куплених панелей ламінату. За допомогою креслення навіть новачок в укладанні зможе уникнути багатьох помилок при розкрої матеріалу.

Для діагональної укладання прийнято виходити з кута в 45 ° - такий кут дозволить при монтажі використовувати майже всі відпиляні шматки ламінату. Відходів буде набагато меншою. Однак бувають випадки, коли конфігурація кімнати буде визначати інший кут. Слід враховувати, що кут менше 30 ° виглядатиме погано. Допустимі розміри кутів становлять від 30 до 45 °.

Способи укладання

Існує два способи укладання ламінату по діагоналі: від центральної осі кімнати послідовно в обидва боки до кутів або від дальнього кута приміщення через центр кімнати до протилежного кута.

Важливо!

Панелі ламінату з замковим з'єднанням Click вставляються в укладені панелі під кутом 45 °, опускаються і замикаються. До початку робіт уважно перевірте можливість укладання купленої моделі за схемою «від центру». Якщо обрану вами модель можна укладати тільки в одному напрямку, роботу доведеться починати від кута.

Оскільки в основному, у продажу переважає ламінат, який укладається в одному напрямку, в цій статті ми детально розглянемо спосіб укладання «від кута».

Укладання від кута рекомендується починати з однієї цілої панелі. Обидві торцеві її боку підрізають на обраний кут. Перша ціла панель (ми вважаємо її цілою, у неї тільки підрізані торці) буде задавати напрямок всій підлозі.

Далі укладання триває у напрямку до центру кімнати. Що залишився кут поки залишимо, до нього повернемося пізніше, використовуючи залишаються відрізки ламінату.

Укладання чергового ряду починається по черзі з цілої або з половини панелі, якщо підлогове покриття укладається в шаховому порядку. При укладанні зі зміщенням в третину дошки, ряд починається з цілої дошки, наступний - з дошки в 2/3 довжини, потім йде ряд з панелі в 1/3 довжини. Потім знову ряд починають з цілої панелі. Обидва способи не тільки зроблять покриття акуратним і красивим, але і збільшують його міцність.

Для розпилу панелей, призначених до укладання у внутрішні кути кімнати, потрібно буде відзначати три точки трикутника. Зручніше зробити шаблон і по ньому вже відпилювати панель. Для шаблону прекрасно підійде шматок картонної упаковки ламінату.

Укладання ламінату по діагоналі вимагає терпіння, уважності, акуратності і точного виконання наміченого на кресленні плану роботи. Такий спосіб монтажу зажадає більше часу, але, як то кажуть, «гра варта свічок». Результат роботи буде вас радувати дуже довго.