Корок це натуральний і універсальний матеріал. З ньогу виробляють безліч виробів і широко застосовують в ремонтах. Коркова підкладка, стінна пробка (більше інформації про переваги настінного корку) і корок для підлоги добре себе зарекомендували. Які види коркової підлоги існують? Які переваги та недоліки корку для підлоги? Розберемо докладно нижче.

Різновиди підлогового корку

 Одна з переваг корку для підлоги це різні варіації виконання. Розрізняють такі види.

За типом монтажу:

  • клейовий корок
  • замковий корок
  •  

За складом:

  • 3 шари корку (декоративна, агломерат, підкладка)
  • 2 шари корку (верхній і нижній) з ядром з ХДФ плити

По верхньому шару (декору):

  • натуральний корковий шпон
  • корок з фотодруком

За наявності захисного шару:

  • з покриттям лаком
  • або без захисту (необхідно додатково використовувати спеціальний лак)

Переваги коркової підлоги

 Корок це один з найкращих матеріалів для підлогового покриття. Всі переваги цього матеріалу є наслідком унікальної структури і складу. Корок схожий на соти, складені з 14-ти гранних осередків наповнених газоподібної сумішшю. Плюси корку на підлогу:

Екологічність

 Корок виробляеться з кори коркового дуба. Її збирають кожні 9-12 років (без шкоди для дерева). Матеріал повністю натуральний і поновлюваний. Не викликає алергічних реакцій, покриття з корку не пристосовані для життя комах, не вбирає запахи. Також важливо те, що він розпадається в природі без шкідливих залишків. Корок на ХДФ плиті менш екологічний, але все одно досить натуральний в порівнянні з ламінатом або вінілом.

Водостійкість

 Корок не пропускає воду і не гниє. Але вода може потрапити через фаску або по периметру підлоги. Тому для захисту від води потрібно використовувати герметики або клейовий корок. ХДФ з корком не водостійкий через плити на яку наклеєний корок.

Звукоізоляція

 Коркова підлога це відмінний звукоізолятор. Корок на підлозі зменшує шум всередині на 65% і знижує на 15-19 dB (в залежності від товщини) передачу звуку в інші приміщення. Це кращий показник серед твердих підлог (ламінат, вініл, паркет).

Теплоізоляція

 Завдяки структурі, навіть тонкий клейовий корок це тепле підлогове покриття. Корок добре затримує тепло від людини і ізолює холод від підоснови. Чим товще коркове покриття тим приємніше і тепліше ходити по ньому.

Комфорт при ходьбі

 При ходьбі коркова підлога злегка пружинить, завдяки цьому навантаження на хребет і ключові суглоби розподіляється рівномірно. Ця властивість особливо корисна для дітей і людей похилого віку. А з урахуванням того, що при падінні як людини так і предметів коркова підлога компенсує силу удару, то це ідеальна підлога для дитячої.

Вогнестійкість

 Корок не горить. Газ в сотах перешкоджає поширенню вогню і корок не виділяє шкідливих речовин. Це не відноситься до підлоги з корку на ХДФ плиті (яка горить).

Антистатичність

 Коркова підлога повністю антистатична. Вона не накопичує електричний заряд, не притягає пил, менше брудниться, легко миється.

Недоліки корку на підлогу

 Ідеальних матеріалів не існує і корок це не виняток. Не дивлячись на безліч плюсів, у коркової підлоги є і мінуси.

Зносостійкість

 Захисний шар з лаку на корковій підлозі досить чутливий до пошкоджень піском, камінчиками, кігтями тварин. Також важкі меблі або гострі ніжки можуть завдати шкоди як верхнього шару так і самогу корку. Коркова підлога в основному призначена для будинку і її не можна використовувати в комерційних приміщеннях. Але є коркова підлога з спеціальним посиленим захисним лаком для комерційних приміщень (33 клас).

Декористика

 Хоча існує і коркова підлога з фотодруком декору, але це мало поширений варіант, так як фотодрук легше пошкодити і неможливо реставрувати. В основному декористика коркової підлоги обмежена різними відтінками і різної зернистістю, але з однією структурою корку. Також даний вид підлогового покриття не рельєфний, а гладкий (хоча і з високим ступенем проти ковзання). Через цю особливість корок складніше вписати в інтер'єр і не всім подобається її зовнішній вигляд.

Ціна

 Ціна на коркову підлогу вище ніж у ламінату та на рівні дорогих Rigid вінілових підлог. Клейовий корок дешевше, але вимагає додаткових витрат на приклейку. Також іноді дешевше варіанти без лакування або по акції. Якщо ж порівнювати з паркетною дошкою, то це середній рівень.

Підсумок

Підлоговий корок це відмінний варіант для дому та багатьох приміщень. Але є безліч альтернативних матеріалів. Ми провели порівняння Корку і Паркета та інших підлогових покриттів. Вибір завжди за вами!