Як правило, рано чи пізно, але з питанням поєднання кольорів в інтер'єрі стикається кожна людина, який улаштував ремонт в квартирі. Підбирати чи шпалери до меблів, покриття для підлоги до дверей, плитку до фасадів кухні або вчинити навпаки? Однозначної відповіді на ці питання просто не існує, хіба тільки починати все з «чистого аркуша». Якщо ж ремонт роблять не у всій квартирі, а в деяких кімнатах або у вас вже є меблі, доведеться враховувати ці обставини і підбирати оздоблювальні матеріали спираючись на те що є.

Що стосується підлогових покриттів і дверей, то за логікою, необхідно укласти підлогове покриття, встановити міжкімнатні двері, а вже потім внести стару або нові меблі. Тому диктувати колірну гамму кімнати буде саме підлогове покриття. Поєднання кольорів підлоги та дверей, плінтусів, меблів ґрунтується на двох основних принципах: контрастності або наближеності друг до друга.

Світлі двері та підлога

Якщо вибір припав на наближеність, то більш виграшно виглядатиме двері на один-два тони світліше статі. Якщо стеля в кімнаті білий, і підлогове покриття світле, то двері-як сполучна ланка, можна вибрати світлу, але зі вставками з вітражного або дизайнерського скла, молдінгами, декором зі шкіри, щоб уникнути монотонності.

Темні двері та підлога

Більш проблемним є якщо підлога та двері темного кольору, а кімната невеликого розміру. Надлишок темного може візуально перетворити приміщення просто в «нірку». Ризикнути варто, якщо в кімнаті висока стеля і велике вікно. Якщо ж природного світла недостатньо - краще зупинитися на світлій палітрі. Освіжити інтер'єр, в якому переважають темні тони, можна за допомогою невеликого килима контрастного або нейтрального кольору.

Контраст

Взявши за основу принцип контрасту (темні двері - світла підлога), можна вигідно зіграти на плінтусі. Традицію підбирати плінтус під колір підлогового покриття, в наш час практично не дотримуються. Його тон поєднують з тоном дверного полотна. Світлі двері і темні підлоги - це класика, як в одязі «білий верх-чорний низ». Білі двері - вносять в інтер'єр свіжість, але в будинку, де є маленькі художники або домашні вихованці - у них не дуже багато шансів довго зберігати свою сяючу білизну.

Без прив'язки

Іноді, власники квартир віддають переваги третім варіантом - нейтральний колір двері, жодним чином, не прив'язаний ні до підлоги, ні до меблів. Цей колір підтримується фігурними наличниками або плінтусами. Таким чином від дверей по всьому периметру кімнати задається додатковий колірний акцент. Зазвичай до такого варіанту вдаються якщо в квартирі одночасно використовуються різні покриття для підлоги (паркетна дошка, ламінат, плитка, вініл) і підібрати колір двері дуже складно.

 Хоч би яким був ваш вибір, поєднуючи колір дверей і підлоги, не забувайте про здоровий глузд і добрий смак. У нас в каталозі ви підберете підлогу для будь-яких дизайнерських рішень