На ринку України представлена ​​велика кількість ламінату від різних виробників з усього світу. Є різні цінові сегменти, марки і не завжди легко вибрати найкращий ламінат. Ми вирішили провести порівняння ламінату Quick Step з основними конкурентами як у високому ціновому сегменті, так і середньому. Ця торгова марка вважається однією з кращих у всьому світі, а в Україні ламінат Quick Step вже кілька років поспіль виграє звання кращого ламінату за підсумками премії Українська Народна Премія. Чи є альтернатива ламінату Quick Step? Що краще, а що гірше у конкурентів?

 Характеристики ламінату умовно можна розділити на технічні (які можна виміряти за однією шкалою і які впливають на властивості ламінату) і візуальні (які впливають на зовнішнє сприйняття).

Порівняння технічних характеристик ламінату

 Багато продавців приписують різним маркам ламінату технічні характеристики, які не вказані виробником. У своєму порівнянні все цифри ми брали тільки з офіційних сайтів. Якщо якась характеристика не вказана явно, то ми не включали її. Частина технічних документів ви можете подивитися в нашому спеціальному розділі.

Захист фаски

 Фаска (як місце з'єднання панелей) найбільш вразлива для води і пошкодження під час експлуатації. У більшості колекцій Квік Степ фаска не фарбована, а покрита спеціальною плівкою або в найдорожчих колекціях ламінована. Додамо ще до цього, то що вона пресується, і отримаємо максимальний захист. Подібні показники тільки у ламінату Балтерио і Фаус (але тут фаска відрізняється від інших виробників і мало помітна). Всі інші конкуренти в основному фарбують фаску, що дешевше і гірше захищає (не кажучи вже про зовнішній вигляд).

Теплопровідність ламінату

 Для теплої підлоги під ламінат дуже важливий такий показник як теплоізоляція. Чим нижче цей показник, тим краще проходить тепло. Ламінат Quick Step по праву можна вважати кращим варіантом під теплу підлогу. 8 мм ламінат Quick Step має показник 0.055, а 12 мм всього 0.072 m2K \ w. Наприклад у австрійського ламінату Kaindl для 8 мм цей показник 0.075, а для 10 мм 0.092. Показник німецького ламінату Kronotex колекції Mammut (12 мм) 0.09 m2K \ w. На рівні ламінату Quick Step тільки бельгійський Balterio з абсолютно такими ж показниками. Близький також німецький Wineo з 0.06 m2K \ w для 8 мм.

Вогнестійкість

 Ламінат Quick Step має клас захисту від вогню Cfl - s1, як і практично весь ламінат. Тільки іспанський ламінат Faus з підвищеною вогнестійкістю Bfl - s1 (на клас вище всього іншого ламінату).

Водостійкість

 Водостійкість ламінату дуже важлива характеристика для довгої експлуатації. Якісний ламінат має підвищену вологостійкість для експлуатації в таких приміщеннях як кухня і передпокої, але тільки для водостійкого ламінату виробник дає гарантію використання ламінату у ванній. А значить для інших приміщень такий ламінат має 100% захист від розлитої води. Таку гарантію, крім Quick Step, дають виробники ламінату Balterio, Faus.

Антистатичність

 Антистатичний ламінат дозволяє не переживати за неприємні моменти зі статичною електрикою. І найголовніше пил не скупчується на ламінаті що важливо при збиранні і для алергіків. Ламінат Quick Step має антистатичне покриття на весь час служби. З іншого ламінату мають такий же антистатичний шар в усіх колекціях бельгійський ламінат Balterio, іспанський Faus і німецький My Style. Також в німецькому ламинаті Kronotex колекції Mammut. Дешевший ламінат не має такого захисту.

Захист від подряпин

 Ламінат Quick Step і частина колекцій Balterio мають ексклюзивну технологію захисту від подряпин Scratch Guard. Ламінат витримує на 66% більше навантаження до появи подряпин. А найголовніше до 10-ти разів менше шанс появи дрібних подряпин. Частина виробників вводять схожу захист (Krono Original, Kronotex), але її ефективність менше.

Захист від стирання

 Клас захисту від стирання важливий для ламінату, але в сукупності з іншими характеристиками. В основному ламінат Quick Step має АС4 клас і пару позицій AC5. Максимальний показник AC6 у таких виробників як французький Alsapan, іспанський Faus і німецький My Style. Але завдяки всім іншим характеристикам ламінат Quick Step має комерційну гарантію 5 років, що дорівнює Kronotex Mammut з АС5 (33 клас) та навіть Faus з AC6 (33 клас). Вище комерційну гарантію в 12 років дає ламінат Balterio (теж з AC4). І важливо ще те, що чим більше додано корунду (матеріал відповідає за захист ламінату) в верхній шар, тим більше мутний він і відповідно декори менш яскраві і чіткі в ламінаті з високим класом АС. І так ми переходимо до зовнішніх характеристик ламінату.

Порівняння зовнішнього вигляду ламінату

 Візуальні характеристики складніше оцінити і порівняти. Тим більше багато залежить від уподобань. Але ми спробуємо описати різницю.

Декори

Декори (кольори) ламінату звичайно справа смаку. У Квікстеп класичний підхід. Ламінат Quick Step має велику кількість дерев'яних декорів максимально схожих на паркетну дошку (хорошою альтернативою якої і є). Але немає ні "ялинки", ні мульти ширин або різнокольорових декорів. Це звичайно ж не критично, але іноді важливо для дизайну.

Фаска

 Фаска в ламінаті дуже сильно впливає на зовнішній вигляд. Фарбована фаска іноді непогано гармонує або виділяє колір ламінату. Але при цьому така фаска завжди виглядає не натурально і іноді псує загальний вигляд. Фаска у Quick Step (і Balterio) в переважній кількості декорів повністю збігається за кольором з самим ламінатом, але крім цього вона ще в багатьох колекціях імітує текстуру ламінату і має різну форму і нерівності як в натуральному дереві. Завдяки цьому ламінат виглядає як паркетна дошка. Якщо розглядати Faus, то фаска у нього хоч і покрита тієї ж папером як і ламінат, але вона їли помітна і не має структури і будь-яких особливостей.

Структури

 Структура на ламінаті це нерівності (тріщини, опуклості, шорсткості) які наближають його на дотик до дерева. Також хороша структура грає на світлі створюючи різний відблиск. Це надає ламінату натуральність. Майже всі колекції Balterio мають свої власні яскраві і натуральні структури, також не погані структури в колекціях Vintage Narrow від Krono Original і Mammut від Kronotex. А в Faus і Alsapan структура на ламінаті невеликої глибини і без яскравих акцентів. Таких технологій і рівня виконання як в колекціях Impressive і Impressive Ultra від Quick Step немає ні у одного виробника. Але навіть цей рівень був поліпшений в новій колекції Signature. Вперше в ламінаті реалізувалі до 64-х різніх рівнів глибини як на ламінаті так і в фасці, також в деяких позіціях ламінат візуально зістареній з використанням масла (як в паркетній дошці). Завдяки таким ефектам ламінат Quick Step є краща альтернатива паркету.

То який же ламінат найкращий в Україні?

 Кожен на підставі важливих для себе характеристик зробить свій вибір. Але за сукупністю плюсів ми вважаємо ламінат Quick Step кращим на ринку України. Поруч можна поставити Balterio (не дарма обома заводами володіє одна компанія). Також за деякими характеристиками альтернативу може скласти ламінат Faus. Всі ці торгові марки за ціною знаходяться в преміум сегменті, але якщо розглядати всі характеристики, то дешевші виробники не дають максимуму. Але це вже вибір кожного покупця. У нас ви можете вибрати якісний ламінат в будь-якому сегменті.