Інтер'єр кухні, дитячої, коридору, ванної кімнати і інших приміщень, де можливий частий контакт з водою, вимагає особливих матеріалів. Якщо класичний варіант з кахельною плиткою для вас застарів, холодний і не дозволяє реалізувати всі ідеї інтер'єру, то пропонуємо звернути увагу на ламінат. Часи, коли ламінат набухав при невеликому попаданні вологи, вже пройшли, з'явилися нові види підлогового покриття - волого, водостійкі.

Волого і водостійкий ламінат

 В основі ламінату лежить HDF плита з волокон дерева дуже щільно спресованих між собою. На даний момент весь ламінат який проводиться згідно Європейським нормам є вологостійким. Цей показник означає, що покриття не боїться вологого прибирання, спокійно висихає і не деформується. Вологостійкий ламінат підходить для кухні адже йому не страшні дрібні бризки від посуду. Пол не зіпсується, якщо на нього налити води і відразу витерти. Навіть протягом години. Головне, щоб волога не встигла всмоктатися або просочитися крізь замки. Але це не стосується випадків коли вода потрапила під ламінат.

При цьому тривалий контакт з водою не бажаний - в цьому випадку потрібно вибирати водостійкий ламінат. Водостійкий ламінат відрізняється тим, що виробник дозволяє його укладати ванну кімнату і при цьому дає гарантію. При цьому водостійкість (несприйнятливість до води) ламінату йде на певний час (зазвичай від 12 до 72 годин). Потрібно розуміти що 100% водостійкого ламінату немає. Але є вінілова плитка на замковому з'єднанні, яку ще називають вініловим ламінатом. У цьому матеріалі немає пор і тому він 100% водостійкий.

Ламінат підвищеної вологостійкості

 Незважаючи на те, що весь ламінат від кращих світових виробників повністю відповідає всім заявленим характеристикам, є відмінності в ступені вологостійкості. Основні характеристики ламінату підвищеної вологостійкості:

  • Вологостійкість залежить від щільності і якості плити HDF. У ламінату з підвищеною вологостійкістю щільність плити від 900 кг \ м3 і вище.
  • Також в плиту додаються спеціальні речовини, які перешкоджають проникненню води і ламінат може простояти у воді довше за часом. Такий ламінат навіть якщо набряк, то після просушування вернеться до своїх розмірах (залежить від ступеня розбухання).

Підвищити вологостійкість ламінату можна використовуючи при укладанні спеціальний герметик, який захистить стики. Його рекомендовано використовувати для кухні, коридору та інших місць де може розлитися вода. Також важливо дотримуватися всіх рекомендацій виробника при укладанні. Рівну основу і використання плівки гідробар'єра також додатково зіграють роль в захисті ламінату від зайвої вологи

Водостійкий ламінат

  •  Частина виробників ламінату використовують додаткові технології щоб гарантувати його експлуатацію у ванній кімнаті. Важливо відзначити, що для отримання гарантії саме в ванній кімнаті необхідно дотримати всі умови з укладання (герметизація по периметру, правильна підкладка і наявність гідроізоляції). Основні інновації які використовуються в водостійкому ламинате:
  • Пресована і ламінована фаска максимально ускладнюють потрапляння води в замок
  • Спеціальна форма замку влаштована так що при попаданні води він починає стягувати ламінат ще щільніше і ускладнює процес просочування води
  • Замок і фаска покриті спеціальним водооталкивающая покриттям який протидіє попаданню води до основи

Найбільш відомі виробники водостійкого ламінату Quick Step, Faus, Balterio.

Сподіваємося дана інформація допоможе вам у виборі якісного волого і водостійкого ламінату, який прослужить вам довгі роки. А вибрати ви його можете в нашому каталозі ламінату і вінілу