Вибравши якісний ламінат з підвищеною вологостійкістю і високим захистом від стирання покупець стоїть перед питанням яку підкладку краще вибрати. Не рідко підкладку вибирають виходячи тільки з товщини або ради укладальника. Але характеристики підкладки дуже важливі для правильної і тривалої експлуатації ламінату.

Для чого підкладка під ламінат?

 Підкладка під ламінат перш за все необхідна для того щоб не було стуку твердого покриття по твердій основі. Але ламінат буде відповідати заявленим характеристикам і служити гарантійний термін коли підкладка має оптимальні властивості. Вона повинна іспольнять наступні функції:

  • усунення нерівностей і забезпечення рівної поверхні
  • захистити панелі від проникнення залишкової вологи
  • зберігати властивості при щоденних навантаженнях (наприклад, при ходьбі або при впливі падаючих предметів)
  • скороченням ударного шуму і шуму кроків
  • оптимізувати теплові харастерістікі статі
  • забезпечувати комфорт при ходьбі

Ми склали для вас невеликий огляд про види і властивості різної підкладки під ламінат.

Характеристики підкладки

 Характеристики підкладки під ламінат для оцінки її якості описані в технічній пам'ятці EPLF (Асоціації Європейських Виробників Ламината), яка в свою чергу заснована на технічній специфікації CEN / TS 16354. Будь-яка підкладка під ламінат має дотримуватися певних мінімальні показники для укладання зверху ламінату. Основні характеристики на які варто звернути увагу.

Товщина підкладки, стійкість до навантажень

 Дуже важлива характеристика підкладки це її товщина і в зв'язці до неї стійкість до навантажень. Нерідко беруть максимально товсту підкладку щоб приховати нерівності підлоги або вийти на необхідну висоту (врівень з плиткою і т.п.), але підкладка під тиском меблів просідає (що якраз залежить від стійкості до навантажень), то створюється перепад і навантаження на замки ламінату . Також при надмірній товщині підкладки можливо отримати "ефект палуби" з прогином ламелей в деяких місцях. Тому рекомендується використовувати під ламінат підкладку не більше 60% від товщини самого покриття. І чим товще підкладку ви використовуєте тим більше повинна бути стійкість до навантажень.

Види навантажень:

  • DL: Динамічна навантаження при ходьбі
  • CC: Тривала статичне навантаження (від меблів)
  • CS: Тимчасова навантаження від важких предметів

Мінімальний необхідний показник навантаження CS (основна характеристика вказується виробниками) від 1 тонна \ м2, але рекомендований понад 6 тонн \ м2. При цьому деякі виробники вказують і більш жорсткі вимоги (від 9 тонн \ м2).

Звукоізоляція підкладки під ламінат

 При ходьбі по ламінату ми створюємо два види шуму: той який чує ми в приміщенні і той який чути під нами. При цьому практично вся підкладка забезпечує непогану ізоляцію шуму для приміщень знаходяться під (вимірюється в dB), то зменшення шуму при ходьбі в приміщенні забезпечує пробкова і деякі спеціалізовані види підкладки. Мінімальна вимога щодо зниження ударного шуму (IS) 14 dB, а рекомендований від 18 dB.

Теплоізоляція підкладки, використання під теплу підлогу

 Практично будь-яку підкладку можна використовувати з системою тепла підлога. Але ефективність обігріву буде різною. Щоб система теплої підлоги могла ефективно працювати, підкладка повинна володіти максимально низьким показником теплоізоляції (R). Але в той же час якщо ви не будете використовувати теплу підлогу, то теплоізоляція повинна бути вищою щоб блокувати холод від основи. Тому вибирати підкладку необхідно виходячи з того чи будете ви використовувати теплу підлогу чи ні. При цьому для використання теплої підлоги загальна сума теплоізоляції підкладки та ламінату не повинна перевищувати 0.15 m2K \ W. Так як в теплоізоляція ламінату 8 мм складає близько 0.075-0.08 m2K \ W, то показник підкладки повинен бути не більше 0.07 m2K \ W. Більш товстий ламінат ще менш ефективний для теплої підлоги (показник теплоізоляції для 10 мм ламінату 0.09-0.095 m2K \ W). При цьому деякий ламінат має гарну теплопровідність і можливо укладати навіть товстий ламінат на теплу підлогу (наприклад теплопровідність ламінату Quick Step 12 мм 0.072 m2K \ W).

Усунення нерівностей

 Для механічного захисту ламінованого покриття для підлоги і з міркувань акустики необхідно уникати утворення пустот. Підкладка повинна бути в змозі компенсувати незначні окремі нерівності, такі як гранули безшовного полу. Чим більше значення PC (здатність до вирівнювання точкових нерівностей), тим краще діє це вирівнювання. Мінімальна вимога 0.5 мм

Види підкладки під ламінат

 Існує безліч видів спеціалізованої та комбінованої підкладки (для теплої підлоги, з підвищеною звукоізоляцією, з паробарьером і т.д.). Характеристики матеріалу в основному однакові для всіх виробників і відмінності мінімальні, але все ж варто купувати підкладку під ламінат від великих виробників.

Спінений поліпропілен

 Найдешевший вид підкладки. Через низьку стійкості до навантажень, через рік практично розпадається. Продається рулонами. Стандартна товщина 2-3 мм. З переваг низька ціна, стійкість до вологи і компенсація перепадів. Рекомендується тільки у тимчасових приміщеннях.

Пінополістирол

 Недорогий вид підкладки з безліччю переваг. Буває абсолютно різних кольорів (які не впливають на характеристики), з перфорацією, вирізами, пазами. Від 2 до 6 мм. Матеріал має низьку теплопровідність і служить хорошим утеплювачем. Полістирольна підкладка трохи знижує шум від ходьби всередині приміщення і добре ізолює шум для приміщень під. Стійкість до навантажень недостатня для високих навантажень і важких меблів, але при цьому дозволяє вирівняти істотні нерівності. Завдяки ціні і своїми характеристиками непоганий варіант для багатьох приміщень.

 Кращі характеристики забезпечує ексктрудірованний (екструзійний) полістирол XPS. Це більш сучасний матеріал і використовується не тільки для підкладок під ламінат, але і під більш вимогливу вінілову підлогу.

Дерево волокно

  Натуральна підкладка з волокон дерева. Найбільш відома назва "Тиха Хода". В основному зелена або коричнева (не впливає на характеристики). Від 3 до 7 мм. Основна перевага дуже висока стійкість до навантажень. Підкладка має невелику усадку і тому можна використовувати великі товщини. Але через це компенсує тільки невеликі перепади. Також дерево-волокниста підкладка чутлива до вологи. Як утеплювач гірше полістиролу, але теж показує непогані дані. Шум від кроків всередині приміщення не компенсує, але сусіди знизу будуть відчувати себе комфортно. Оптимальний варіант для приміщень з високими навантаженнями, важкої меблями.

Корок

 Дорога натуральна підкладка з рядом унікальних властивостей. Пробкова підкладка не зминаеться, а стискається і розтискається. Завдяки цьому знижується навантаження на хребет при ходьбі. Продається рулонами. Від 2 до 6 мм. Також це один з небагатьох матеріалів підкладки який знижує шум при ходьбі не тільки для приміщень під, але і всередині приміщення. Теплоізоляція у матеріалу на низькому рівні. Пробка не підтримує горіння і не гниє завдяки просоченню. Відмінний варіант для дитячих та інших приміщень якщо немає обмежень в бюджеті.

Спінений поліетилен (поліолефін)

 Підкладка з спіненого поліетилену має велику кількість переваг завдяки своїй структурі із закритими осередками. Це фізично стабільний матеріал з хорошим опором до сминанню і розтягуванню. Також забезпечує хорошу термоізоляцію. Підходить для теплих підлог.

 

Який би варіант вам не підійшов, Ви можете купити його у нас в каталозі підкладки. Якщо потрібна додаткова консультація, то з радістю відповімо на всі питання.