Вибираючи навіть якісний ламінат іноді покупці стикаються з проблемами. Одна з них - це скрип ламінату. Як і більшість проблем це може бути перш за все пов'язано з недотриманням норм і правил укладання. Тільки перевіривши всі інші причини можна стверджувати, що проблема в самому ламинате. Давайте розберемося в найбільш часто зустрічаються помилки і причини скрипу.

Основні причини скрипу ламінату

  • Нерівність підоснови:

Ця проблема найбільш часто зустрічається. Коли під ламінатом є горбки, ямки або інші перепади висот, то навіть якщо ламінат відразу не почав скрипіти, то з часом замки від напруги і тертя можуть поскрипувати. Іноді проблему з перепадом висот створюють самі замовники, коли вибирають неякісну або занадто товсту підкладку (почитайте наші поради по підкладці). Така підкладка з часом вмощується під меблями і при експлуатації і створює перепади навіть при ідеальній стяжки.

Як виправити? При проблемі в підкладці все вирішується її заміною. Якщо ж нерівність в самій підоснові, то невеликі перепади можна компенсувати правильним типом підкладки. Але якщо основа сильно нерівна, то правильним буде її вирівняти самовирівнювальною сумішью або плитами ОСБ, ДСП. Також варто зазначити, що стяжка в новобудовах найчастіше також нерівна. У будь-якому випадку перед укладанням ламінату обов'язково зверніть на це увагу (тим більше це вимога всіх виробників ламінату).

  • Неправильні відступи:

Друга за частотою причина, яка може призвезти навіть до більшого псування ламінату, це не дотримання відступів по периметру ламінату. Ламінат матеріал, який "дихає" так як містить великий відсоток деревини. При перепадах температури і вологості він розширюється і звужується. Відповідно, якщо при укладанні не зробили зазор від стін або зробили недостатній, то ламінат впирається і починає створювати напруження на замки що може привести як до скрипу, так і поломки замка. Також, коли на ламінат ставиться надважка мебля або прикручується вбудована, то це не дає йому рухатися і призводить як до скрипу таки і іншим проблемам.

Як виправити? Якщо ламінат вже покладений, то побачивши що він уперся в стіну, можна зробити підпил спеціальними інструментами. Також якщо ви плануєте десь велику вбудовану шафу, то можна стелити ламінат до нього або якщо він встановлений зробити підпил і приховати його.

  • Підвищена вологість

Іноді ламінат може починати порипувати при зміні сезонів і сильній зміні вологості в приміщенні. Це рідкісне явище, але натуральний ламінат при високій вологості в приміщенні може почати незначно порипувати. В даному випадку це проходить з нормалізацією вологості.

  • Неочищена основа

Причиною виникнення скрипу ламінату може бути неочищена основа, а саме якщо перед монтажем на нії залишилися камінчики, пісок, інше звичайне або будівельне сміття.

В такому випадку проблема вирішиться тільки розбором і очищенням поверхні.

  • Специфіка ламінату

Вкрай рідко буває що навіть відмінний ламінат з дотриманням всіх умов може трохи поскрипувати. Від такого складно застрахуватися, хоча це і один випадок на мільйон. У таких випадках при укладанні можна перестрахуватися і використовувати герметик для ламінату. Крім того що даний гель змаже замки, так і забезпечить підвищений захист від вологи.