Ламінат зараз одне з найпопулярніших підлогових покриттів. При цьому багато хто стикається з тим, що хоч ламінат і тепліше плитки, але цього недостатньо для комфорту або система теплої підлоги вже існує в приміщенні. Виникає безліч питань. Який ламінат вибрати для теплої підлоги? Який тип теплої підлоги використовувати під ламінат? Як правильно вибрати підкладку і укласти ламінат на теплу підлогу? На всі ці питання ми відповімо в нашій статті.

Який ламінат краще для теплої підлоги

 Весь сучасний ламінат від європейських виробників підходить для використання із системами теплої підлоги (за умови дотримання вимог по експлуатації). При цьому на упаковці не обов`язкові будь-які позначення, оскільки весь ламінат, що пройшов сертифікацію, має підходити під теплу підлогу. Зазвичай в упаковці є інструкція з укладання, де окремо наведено інформацію по теплим підлогам.

 Але при цьому не весь ламінат однаково гарний під теплу підлогу. Для ефективного використання теплої підлоги дуже важливий показник теплоізоляції \ теплопровідності ламінату. Чим нижче - тим краще ламінат пропускає тепло. Ця цифра залежить від щільності і товщини ламінату. Більш товстий і менш щільний ламінат проводить гірше тепло. На жаль, не всі виробники в технічних характеристиках вказують точні дані теплоізоляції. Ми зібрали доступні дані в таблицю:

Значение теплоизоляции ламината, m2K/w
Бренд\Толщина 8 мм 9 мм 10 мм 12 мм
Quick Step 0.055 0.059 - 0.072
Kronotex (My Floor, Rooms) 0.06 - 0.07 0.09
Balterio 0.055 0.059 - -
Kaindl 0.078 - 0.093 -
Wineo 0.06 0.07 - -
Egger 0.07 0.08 0.08 0.1

 Як видно із таблиці, найкращий ламінат для теплої підлоги - Quick Step і Balterio. А враховуючи, що теплоізоляція ламінату сумується із аналогічним показником для підкладки, то дуже важливо використовувати якісний міцний ламінат або не дуже велику товщину.

Підкладка під ламінат для теплої підлоги

 В нашій статті Як вибрати підкладку під ламінат ми розглянули різні види підкладок і їх характеристики. Для теплої підлоги найбільш важлива теплоізоляція підкладки. Це показник того, наскільки добре підкладка не пропускає тепло/холод від основи.

 Якщо ви використовуєте теплу підлогу у стяжці (водяну чи електричну), то вам знадобиться підкладка з мінімальним показником теплоізоляції. Сума теплоізоляції ламінату і підкладки не повинна перевищувати 0.15 m2K/w, а бажано має бути максимально нижче цього значення. В такому випадку не рекомендується використовувати пробкову підкладку чи "тиху ходу" (дерево-волокнисту), які є хорошими ізолянтами. Також важливо стелити гідроізоляцію, або використовувати підкладку із нею.

 Але, якщо ви використовуєте плівкову теплу підлогу (електричну чи інфрачервону) під ламінат, то вона укладається зверху підкладки і має бути із максимальним показником теплоізоляції, щоб не пропускати тепло до основи і швидше та ефективніше нагрівати ламінат.

 На ринку багато підкладок із отворами чи перфорацією "для теплої підлоги". Але така підкладка насправді гірша від своїх аналогів без зайвих вирізів. Справа в тому, що повітря є одним із найкращих теплоізоляторів. Тому, чим щільніша підкладка (менше в ній повітря) і тонша, тим краще вона проводить тепло. Не переплачуйте за повітря!

Укладка і експлуатація ламінату із теплою підлогою

Ламінат практично на 90% складається із натуральних волокон дерева (HDF плита). Тому він реагує на зміну температури і вологості в приміщенні. Щоб ламінат із теплою підлогою прослужив довго, важливо дотримуватись вимог по укладанню і експлуатації.

Основні вимоги щодо використання теплої підлоги для ламінату:

 • дозволяється використання теплої підлоги лише із можливістю поступово регулювати температуру. Тепла підлога без терморегулятора заборонена для використання
 • максимальна температура на поверхні ламінату не повинна перевищувати 27 градусів
 • зона нагрівання обов`язково має бути відокремлена температурними розривами від решти площі
 • нагрівання має бути рівномірним по всій площі (не менше 30 см між елементами теплої підлоги). Не допускаються окремі зони в одному полотні
 • обов`язкова поступова зміна температури при вмиканні і вимиканні системи теплої підлоги. Максимально не більше 5 градусів на день!
 • при використанні теплої підлоги необхідно стежити за вологістю в приміщенні. Мінімальна вологість при 22 градусам має складати 50%
 • не допускається укладання ламінату більше 8-12 метрів (в залежності від виробника) по ширині чи довжині
 • варто уникати створення зон підвищеної температури (наприклад, під килимом чи низькими меблями)

Тепла підлога під ламінат у стяжці

  Найбільш поширений вид теплої підлоги - тепла підлога у стяжці. Частіше це водяна тепла підлога, але бувають і електричні. Тип стяжки і її укладання разом із системою підігріву мають суворо відповідати рекомендаціям виробника теплої підлоги.

Вимоги щодо укладання ламінату на теплу підлогу у стяжці:

 • відстань між елементами підігріву не повинна перевищувати 30 см
 • вологість стяжки не повинна перевищувати 1,5% (цементна) і 0,3% (ангідридна)
 • обов'язкова наявність гідроізоляційної плівки (укладається під підкладку чи вбудована у підкладку)
 • перший запуск теплої підлоги має відбутися до укладання ламінату
 • без ламінату тепла підлога має пропрацювати біля двох тижнів (з поступовим нагріванням до 100°)
 • при укладанні ламінату температура стяжки має бути нижче 18°

Плівкова тепла підлога під ламінат

 Плівкова тепла підлога (електрична чи інфрачервона) також може бути встановлена під ламінат при дотриманні норм і вимог виробника. Інфрачервона плівкова підлога має менші переваги через специфіку роботи. При цьому перевага плівкових теплих підлог у тому, що не потрібно нагрівати додатково стяжку і підкладку, а на перше місце виходить теплоізоляція самого ламінату.

Вимоги щодо укладання ламінату на плівкову теплу підлогу:

 • у приміщеннях із підвищеною вологістю не можна використовувати плівкову теплу підлогу
 • важкі меблі можуть пошкодити плівкову теплу підлогу
 • інфрачервона плівкова підлога не може монтуватися біля інших джерел тепла (радіатори, каміни тощо)
 • обов`язкове заземлення плівкової теплої підлоги під ламінат

Чи варто використовувати теплу підлогу під ламінат?

 Як бачите, багато нюансів потрібно врахувати при використанні теплої підлоги під ламінат. Якщо ви вирішили встановити теплу підлогу і все зробили правильно, то проблем з експлуатацією у вас не буде. Якісний ламінат не виділяє шкідливих речовин при нагріванні і виробниками передбачено використання ламінату з теплою підлогою. При цьому, через обмеження максимальної температури не варто розглядати теплу підлогу як заміну опалення в приміщенні.