У той час, коли в Україні тільки зростає продаж ламінованих підлог, в західній Європі, та й в цілому в світі, все більшою популярністю користуються водостійкі покриття для підлоги нового покоління. Розвиток йде як в напрямку вінілової підлоги, так і новішої композитної. При цьому варто звернути увагу, що композитна підлога є поліпшенням вінілових покриттів за деякими характеристиками (хоча є і мінуси). У магазинах та інтернеті все частіше зустрічаються скорочення LVT, SPC, WPC, Rigid Core. Що це таке і в чому переваги даних підлогових покриттів ми розберемо в нашому невеликому обзорі водостійких підлог.

Вінілові підлоги LVT

 Вінілова плитка LVT або вініловий ламінат ростуть в представленості і покращують свої властивості рік від року. Скорочення LVT (Luxury Vinyl Tile) розшифровується як вінілова плитка високої якості, і "плитка" тут відноситься до форми покриття. Існує також формат планками, як в ламінаті, і тоді скорочення змінюється на LVP (Luxury Vinyl Planks). Але в більшості випадків для зручності використовується одна абревіатура LVT. При цьому в Україні, як і частині інших країн, замість скорочення LVT частіше використовується назва кварц-вініл (ми будемо використовувати термінологію виробників).

 Важливий показник що це майбутнє підлогових покриттів, то що всі великі виробники ламінату вже випускають вінілові підлоги (Quick Step, Krono Original, Wineo, Classen, Grabo, Tarkett, Balterio та ін.). При цьому є виробники вінілової плитки, які не займаються ламінатом або паркетом: IVC, Vinilam, LG, Forbo, ADO і інші.

Багато хто плутає LVT покриття зі звичайною пвх плиткою або навіть лінолеумом. Той же лінолеум виробляється зі спіненого ПВХ з низькою щільністю. Також відмінність сучасного вінілового полу у відсутності шкідливих пластифікаторів і добавок. Всі європейські виробники пройшли тести на екологічність і отримали сертифікацію на використання даного покриття в лікарнях, школах та інших громадських приміщеннях. На сонці дане покриття не виділяє шкідливих речовин і не пахне. Структура і якість матеріалу не дозволяють утворюватися на ньому грибку, він не гниє і легко очищається.

Також Luxury (дорогий, елітний) в назві матеріалу відноситься не тільки до якості, а й до зовнішнього вигляду вінілівой плитки. Великий вибір декорів під камінь і дерево доповнюється структурою, яка тактильно нагадує камінь або зріз дерева. У поєднанні з фасками даний вид покриттів для підлоги все ближче до імітації дерева до ламінату і скоро зможе надати такий же величезний вибір.

Основні переваги вінілових підлог

 • 100% водостійкість всього матеріалу
 • захисний шар забезпечує високу опірність ушкодженням
 • екологічність і нешкідливість
 • тихий матеріал, комфортний при ходьбі
 • хороша теплопровідність для теплої підлоги
 • невелике розширення матеріалу: відмінно підходить для великих приміщень, теплої підлоги і при перепадах температур
 • варіації як з замком так і клеєм

Тверді Rigid вініли

 Мінус вінілових підлог це м'якість. Характеристика впливає на розширення і силу замку на розрив. Тому виробники поліпшили LVT за рахунок складу і більшої кількості шарів. Більш тверда вінілова підлога позначається Rigid (або іноді інженерний вініл). Даний вид вінілових підлог не тільки міцніше на розрив замку, а й зазвичай тихіші і комфортні за рахунок додаткових шарів (акустичні, пом'якшувальні). Rigid LVT проводиться такими брендами як Quick Step, Balterio, Pergo, Berry Alloc, IVC і ін.

Композитні підлоги WPC, SPC

 Композитна підлога (WPC, SPC) - це ще більш нове покриття для підлоги. Основна його перевага в поєднанні позитивних якостей декількох матеріалів. По суті, це відгалуження вінілових підлог, де більш жорстку основу-ядро (часто позначається Rigid Core) і основний матеріал не вініл. Також якщо звичайний LVT або Rigid LVT є гетерогенними (багатошаровими) покриттями (кілька шарів вінілу, скловолокно і т.д.), то SPC і WPC підлогу - це однорідна суміш (гомогенна підлога).

 Два підвида композитних підлог якраз і відрізняються одним з основних матеріалів для виробництва. WPC (Wood Plastic Composit) підлогу - це з'єднання дерева (дерев'яного борошна) з вінілом і іншими матеріалами. При цьому SPC (Stone Plastic Composit) - це підлогове покриття складається з каменю (вапняку) в поєднанні з вінілом в співвідношенні приблизно 80% мінералу і 20% пвх. Але іноді використовується не тільки вапняк, а більш міцні мінерали. Наприклад, німецький виробник Falquon використовує мармурову пудру в своїй SPC плиті e.marble.

 Також абреаветура SPC позначає Solid Polymer Core, тобто цілісне полімерне ядро. У німецького виробника Classen SPC складається з власного полімерного матеріалу Ceramin на основі поліетилену. Це робить його не тільки екологічніше і легше, але і більш міцним (цілісний матеріал).

 

У 2019 композитну підлогу (SPC) Rocko Vinyl запустив найбільший виробник ламінату в світі група компаній Кроноспан, а також польська компанія Arbiton, турецький виробник ADO, та інші.

Порівняння SPC і WPC

Відмінності між SPC і WPC підлогою відбуваються через різницю в основному матеріалі для виробництва. SPC більш щільне покриття для підлоги.

Переваги SPC:

 • витримує більше навантаження і удари важких предметів
 • практично не розширюється. Підходить краще до теплої підлоги і змінах температури
 • більш тонкий

До недоліків цього покриття варто віднести менший комфорт при ходьбі (більше стукає ніж LVT), більш грубу поверхню (не такий приємний на дотик) і можливість вигинання. Також легше сколоти замок при транспортуванні і укладанні.

Переваги WPC:

 • легший
 • тихий при ходьбі
 • м'який і теплий на дотик

При цьому недоліки це більше розширення від температур, менше стійкість до ударів, більше товщина і вище ймовірність розшарування.

Багато виробників намагаються поєднати переваги цих двох композитних підлог. Зокрема Balterio Rigid Vinyl позиціонується як мікс SPC і WPC ядра.

Порівняльні характеристики SPC, WPC, Rigid Vinyl, LVT

Характеристика SPC WPC Rigid Vinyl Вініл замковий Вініл клейовий
зносостійкість Комерційне та побутове застосування, максимальний 43 клас
водостійкість 100%
Укладання замкові з'єднання Укладання на клей для ПВХ
Тепла підлога, ркоменд. t ° С нагрівання 26-28 26-28
застосування підкладки необхідно опція Не застосовується
еластичність жорстка основа еластична підлога
дизайни Декори під дерево або натуральний камінь, тиснення
Допуск перепадів До 5 мм на 2 п. м До 2-3 мм на 2-3 п. м
безпорогове укладання До 400 м2 До 200 м2 Без обмежень
щільність 2000 кг/м3 1050 кг/м3 1800 кг/м3 1750-1780 кг/м3
Лінійне розширення при t = 80 ° С 0,05% 0,21% 0,10%

 У будь-якому випадку при виборі вінілу або композитного статі звертайте увагу на бренд і країну виробництва щоб бути впевненими в заявлених характеристиках. Китайські виробники вигадують власні класи (наприклад 55 якого не існує), а не дотримуються навіть мінімальних європейських вимог до якості і екологічності матеріалу. Ми завжди раді проконсультувати вас!