Сьогодні, на ринку підлогових покриттів, велика кількість матеріалів. Вибрати складно, з урахуванням безлічі плюсів і мінусів у кожного з них. Ми вирішили зробити порівняння всіх сучасних покриттів для підлоги. Вже порівняли: Ламінат та Паркет. Наш цикл статей продовжуємо водостійкими покриттями: вінілові підлоги (включаємо всі варіанти LVT, Rigid, SPC) і керамічна плитка. Що краще? Які характеристики важливі для вас?

Ціна

 Вініл і плитка за ціною мають безліч варіантів. Варіанти імпортної плитки можуть в 2-3 рази перевищувати ціну вінілових підлог. Але в середньому керамічна плитка дешевше вінілу. Є економні варіанти плитки виробництва України, Польщі нормальної якості. Чого не скажеш про китайські варіанти дешевих вінілових підлог.

Вініл: 0 балів. Плитка: 1 бал

Екологічність

 Керамічна плитка це натуральний матеріал. Якісні вінілові підлоги також не містять особливо шкідливих речовин, але звичайно ж в складі є штучні хімічні елементи.

Вініл: 0 балів. Плитка: 2 бали

Водостійкість

 Обидва підлогові покриття 100% водостійкі. При цьому в вінілових підлогах немає пор, як в плитці. Це запобігає появі грибка, але без приклеювання вода може потрапити під вінілову підлогу. За водостійкостю вініл і плитка відмінно підходять для кухні, ванної та будь-яких інших приміщень.

Вініл: 1 бал. Плитка: 3 бали

Структура

 Дуже важлива характеристика для підлоги - це її структура на дотик. Приємні тактильні відчуття від ходьби босоніж важливі для домашнього затишку. Це впливає і на зовнішній вигляд. Керамічна плитка не має такої глибокої структури і опрацювання як дорогі варіанти вінілових підлог. Вініл ближче на дотик і вигляд до дерев'яних підлог.

Вініл: 2 бали. Плитка: 3 бали

Зносостійкість

 Вінілова підлога це дуже зносостійке покриття, але плитка за цим параметром краща. Вініл можна подряпати або продавити надважкими меблями. Керамічна плитка практично не схильна до стирання.

Вініл: 2 бали. Плитка: 4 бали

Ударостійкість

 Вініл це еластичне покриття. Більшість ударів від падіння предметів не завдадуть шкоди. У гіршому випадку буде вм'ятина. Керамічна плитка при ударі може розколотися або отримати тріщину.

Вініл: 3 бали. Плитка: 4 бали

Теплота

 Керамічна плитка це дуже холодну покриття. Вінілова підлога хоч і не найтепліше підлогове покриття, але набагато комфортніше по температурі при ходьбі.

Вініл: 4 бали. Плитка: 4 бали

Тепла підлога

 Через високу щільність і низьку теплоізоляцію, керамічна плитка є відмінним варіантом для використання теплої підлоги. Вінілова підлога також дуже ефективна з системами теплої підлоги. SPC вініл за цим показником дуже близький до плитки.

Вініл: 4 бали. Плитка: 5 балів

Тиша

 Вінілова підлога це м'яке покриття. При ходьбі та ударах немає шуму і гулу. Замковий вініл набагато тихіше, але навіть клейовий варіант або SPC це тихі підлоги. Керамічна плитка дуже тверде і гучне покриття.

Вініл: 5 балів. Плитка: 5 балів

Комфорт при ходьбі

 Еластичність вінілової підлоги робить її комфортною при ходьбі. Звичайно клейові варіанти дуже тонкі, а SPC вініл жорсткіший, але це все одно в рази комфортніше ніж керамічна плитка.

Вініл: 6 балів. Плитка: 5 балів

Вогнестійкість

 Плитка це не горючий матеріал. Вініл відноситься до матеріалів низької горючості, але все ж ушкоджується вогнем, плавиться та димить. За цим параметром кераміка виграє.

Вініл: 6 балів. Плитка: 6 балів

Ремонт

 При пошкодженні вінілову підлогу не можна відремонтувати як і плитку. Але замінити одну планку набагато простіше ніж шматок керамічної плитки. Це стосується як замкового так і клейового варіанту вінілу.

Вініл: 7 балів. Плитка: 6 балів

Вибір декорів, дизайнів

 Вінілова підлога має безліч варіантів декорів під плитку\камінь або дерево. Але керамічна плитка набагато різноманітніша за розмірами, кольорами. Також є безліч імітацій дерев'яних і кам'яних декорів.

Вініл: 7 балів. Плитка: 7 балів

Простота і ціна укладання

 Вінілова підлога дуже проста в укладанні. Потрібна мінімальна кількість інструментів та інструкція. Також дуже важлива відсутність пилу і бруду при монтажі. Ціна на укладку вінілу не надто висока. Керамічну плитку дуже складно укласти самостійно. Потрібно багато додаткових матеріалів (клей, затирка) і дорогий інструмент для різання. Робота пильна та брудна. При укладанні можна пошкодити або розколоти плитку. Ціна укладання висока і залежить від вартості самої плитки.

Вініл: 8 балів. Плитка: 7 балів

Підсумок

 У загальному заліку з невеликою перевагою виграє вінілова підлога. Багато мінусів плитки (холод, твердість) роблять її в основному варіантом для ванних, кухні та коридору. Вінілову підлогу при цьому можна укладати по всій квартирі або легко зробити ремонт в приміщенні. Ціна і зносостійкість плитки поки дають їй перевагу в комерції і громадських приміщеннях. Але в будь-якому випадку вибір за вами.

Підсумкова таблиця порівняння вінілу і плитки:

  Вініл Плитка
Ціна   +
Екологічність   +
Водостійкість + +
Структура +  
Зносостійкість   +
Ударостійкість +  
Теплота +  
Тепла підлога   +
Тиша +  
Комфорт +  
Вогнестійкість   +
Ремонт +  
Декористика   +
Вкладання +  
  8 7