Вибираючи підлогове покриття, покупці все частіше віддають перевагу ламінату. Зараз величезний вибір за кольором, ціною та характеристиками. Для того щоб правильно підібрати ламінат, ми розберемо що це таке і які характеристики впливають на ціну.

 Що таке ламінат?

Ламінат - це багатошарове підлогове покриття на основі з дерево-волокнистої плити високої щільності (HDF). Структура ламінату:

Слои ламината

  1. Верхній захисний шар (Overlay). Складається з суміші смол з додаванням корунду.
  2. Декоративний шар (Малюнок / колір). Складається з просоченої смолою паперу
  3. HDF плита. Складається з волокон дерева спресованих під високим тиском з додаванням смол
  4. Стабілізуючий шар. Складається з технічного паперу просоченої смолою

Основні характеристики ламінату

Ламінат на сьогодні одне з найпопулярніших покриттів. Є десятки різних виробників ламінату і тисячі варіантів за кольором, розміром і текстурі. Вибирати ламінат варто орієнтуючись як на характеристики так і зовнішній вигляд. Але ми зупинимося на основних технічних характеристиках ламінату та їх вплив на ціну.

Клас ламінату

Клас ламінату - це сукупна оцінка ламінату по придатності до експлуатації при певному навантаженні в приміщеннях різного призначення. Клас присвоюється на підставі проходження 20 різних тестів (вигоряння, теплопровідність, опором подряпин і забруднень і т.д.). Найбільш важливий з тестів на стираність.

Перша цифра в класі ламінату позначає призначення приміщення:

2 - домашні приміщення

3 - комерційні приміщення

4 - виробничі приміщення (ламінату не присвоюють, тільки вініл)

Друга цифра в класі ламінату позначає навантаження:

1 - низька навантаження

2 - середнє навантаження

3 - високе навантаження

4 - понад-високе навантаження

Найбільш популярні у нас на ринку це 32 і 33 клас. 31 клас зустрічається в основному в супермаркетах, а 34 клас зазвичай не маркується європейськими виробниками (просто вказується стираємість AC6). Клас це важлива характеристика для експлуатації ламінату, але по житловому приміщенню досить 32 класу. На ціну впливає класу невелике.

Товщина ламінату

На експлуатаційні характеристики впливає також товщина ламінату. Чим товщі покриття, тим більше звуко- і теплоізоляційні якості, стійкість до навантажень, міцність. Також профіль замку товщий і краще тримає з'єднання. Для квартири досить і 8 мм. Але якщо ви готові купити більш міцну і «теплу» дошку, в асортименті нашого магазину представлені колекції товщина яких становить 10 мм, 12 мм і навіть 14 мм. Товщина ламінату прямо і досить сильно впливає на ціну.

Фаска

Фаска в ламінаті дуже важлива як для зовнішнього вигляду так і в технічному плані. Детально у нас в статті. Фаска дуже сильно впливає на ціну ламінату.

Структура поверхні

Структура поверхні ламінату - це штучні нерівності на поверхні ламінату (тріщини, шорсткості). Структури бувають синхронні (збігаються з малюнком як в натуральному дереві) і не синхронні (гладкі і окремо від малюнка). Це дуже сильно впливає на зовнішній вигляд. Дорогі і складні структури дають ламінату вид наближений до натурального дерева. Сильно впливає на ціну.

Основа (HDF плита)

Якість і щільність дерево-волокнистої плити впливає багато характеристик ламінату. Це водостійкість, антистатичність і використання з теплою підлогою. Цей фактор дуже важливий і сильно впливає на ціну.

 

Купуючи продукцію в нашому магазині ВіоПол, ви купуєте якісну і надійну підлогу, який прослужить довгі роки і створить тепло і затишок у вашій квартирі.