Обираючи ламінат, покупець частіж за все звертає увагу на клас зносостійкості ламінату (31-33) і товщину покриття. При цьому важливу роль в якості покриття для підлоги відіграє його вологостійкість і клас захисту від стирання. Про те, як обрати вологостійкий ламінат, ми вже писали. Тепер розберемося у відмінностях класів стирання.

Класи стирання ламінату

Клас стирання ламінату - це ступінь захисту ламінату від механічного стирання верхнього захисного шару. Позначається АС (Abrasion Criteria). Весь ламінат поділяється на 4 категорії: від АС3 до АС6. Поділ на категорії проведено в рамках європейської норми EN 13329. Той чи інший клас надається після проходження зразком тесту Табера. Зразок ламінованого покриття закріплюють у спеціальному пристрої, після чого обертанням абразивного диску впливають на нього. Таким чином вимірюють число обертів до моменту стирання ламінату.

Клас стирання

АС3 (низький)

АС4 (середній)

АС5 (високий)

АС6 (підвищений)

Середнє значення початкової точки стирання

≤ 2000

≤ 4000

≤ 6000

≤8500

По суті, показник АС відображає вміст природного мінералу під назвою "корунд", який по міцності поступається лише алмазу. Його вміст в захисному шарі, а також товщина цього шару значно впливають на вартість ламінованої підлоги.

Зв`язок зносостійкості ламінату і стирання

 На маркуванні ламінату до класу зносостійкості (з 31 по 33) неодмінно додається значення АС. Зазвичай АС3 відповідає 31 класу, АС4 - 32 класу, а АС5 - 33 класу. У європейських нормах 34 клас ламінату не визначений, тому більшість виробників ламінат із підвищеною зносостійкістю просто маркують АС6, залишаючи його 33 класом. 34 класом (а інколі і вище), як правило, позначають ламінат китайські виробники, які не несуть гарантії.

Через високу вартість корунду можна зустріти ламінат 32 класу, який дорожчий за матеріал 33 класу (при однакових характеристиках). І якщо власник квартири поласиться на низьку ціну, обравши бюджетний варіант класу 33, то невдовзі він може пошкодувати про це. Підлога надто швидко подряпається, втративши товарний вигляд. Але знімати покриття для підлоги буде шкода - його верхній шар ще довго не протреться. А оскільки змінити підлогу достатньо складно у приміщенні із меблями, то люди користуються такою підлогою - міцною, але вже зовсім непрезентабельного вигляду. До прикладу, австрійський ламінат Kaindl має гарантію для домашнього використання 30 років у 32 класі, а російський Tarkett у 33 класі всього 25 років.

Право належати до певного класу отримує продукція лише тих виробників, що входять в асоціацію EPLF - European Producers of Laminate Flooring. І якщо завод-виробник не входить до цієї організації, то клас, вказаний на упаковці, часто не відповідає технічним характеристикам ламінату. Ми продаємо лише якісний ламінат від відомих виробників, представлених в Україні. Обираючи товар з нашого каталогу ламінату, ви можете бути переконані у заявлених характеристиках.