Сьогодні, на ринку підлогових покриттів, велика кількість матеріалів. Вибрати складно, з урахуванням безлічі плюсів і мінусів у кожного з них. Ми вирішили зробити порівняння всіх сучасних покриттів для підлоги. Вже порівняли: Ламінат та Паркет, Вініл та Плитку. Наш цикл статей продовжуємо натуральними покриттями: корок та паркетна дошка (для зручності будемо називати просто паркет). Що краще? Які характеристики важливі для вас?

Ціна

 Пробкова підлога і паркетна дошка за ціною мають безліч варіантів. Корок дорожче ніж ламінат, але при цьому найдорожчі варіанти дешевше середнього сегмента в паркеті. Та й в нижньому ціновому сегменті підлоговий корок виграє за ціною.

Корок: 1 бал. Паркет: 0 балів

Екологічність

 При виробництві паркетної дошки використовуються різні клея та лаки, хоча основа це натуральний матеріал. Та ж ситуація і з корковую підлогою. При цьому варіант корку на ХДФ плиті гірше за екологічностію, ніж підлога повністю з корку. Пробкова підлога, завдяки унікальним властивостям, підтримує ідеальний мікроклімат та чистоту повітря в приміщенні. Також дуже важливо для екології те, що корок збирається без вирубки і шкоди для дерева і є 100% поновлюваним ресурсом. Тому тут лідерство все ж за корковую підлогою.

Корок: 2 бали. Паркет: 0 балів

Водостійкість

 Паркетна дошка складається з дерева, яке реагує на вологість і дуже погано переносить контакт з водою. Пробка ж є водостійким покриттям. Вона не гниє і не дає розмножуватися грибку. Використовуючи герметик по периметру, коркову підлогу можна укладати також до ванних кімнат. Менше параметр водостійкості у корку на ХДФ плиті, але навіть цей варіант краще паркету.

Корок: 3 бали. Паркет: 0 балів

Структура

 Дуже важлива характеристика для підлоги - це її структура на дотик. Приємні тактильні відчуття від ходьби босоніж важливі для домашнього затишку. Це впливає і на зовнішній вигляд. Пробкова підлога досить гладке і не структурне покриття. Паркетна дошка має більш яскраву тактильну структуру і безліч варіантів обробки.

Корок: 3 бали. Паркет: 1 бал

Зносостійкість

 Захист паркетної дошки лаком або маслом по стійкості до механічних пошкоджень схоже на захист коркової підлоги. Паркет та корок можна подряпати або пошкодити меблями, стільцями. Якщо є великі тварини або маленькі діти, то на обох покриттях є небезпека до пошкодження. Також потрібні спеціальні засоби для догляду. Але в коркових підлогах є варіанти з більш твердим захисним шаром, який дає 33 клас (тобто можна використовувати в магазинах і інших комерційних приміщеннях). Тому віддаємо бал корковій підлозі.

Корок: 4 бали. Паркет: 1 бал

Ударостійкість

 Більшість порід дерева м'які (за винятком екзотичних) і погано переносять удари. Від каблуків або падіння важкої сковорідки можуть залишитися вм'ятини. Пробка є пружним покриттям і відмінно переносить удари. Також коркова підлога пом'якшує падіння як предметів так і людей (дуже важливо для дітей і старшого покоління)

Корок: 5 балів. Паркет: 1 бал

Теплота

 Паркетна дошка і корок теплі підлогові покриття. Завдяки меншій щільності та газу всередині, коркова підлога краще ніж дерево ізолює холод і утримує тепло. Але також важлива товщина покриття. У 14 мм паркетної дошки теплоізоляція 0.1 m2 K / W (чим вище показник тим тепліше покриття), як і у 10.5 мм коркової підлоги на ХДФ плиті. Якщо ж розглядати клейову 4 мм пробку, то вона буде "холодніше" майже в 2 рази. Тому невелика перевага тут у паркету.

Корок: 5 балів. Паркет: 2 бали

Тепла підлога

 Зворотний бік високої теплоізоляції паркетної дошки це те, що система теплої підлоги буде неефективна. До того ж паркет не любить різких перепадів температур. Виробники паркетної дошки рекомендують більш тонкі варіанти і вказують, що можна використовувати теплу підлогу, але все ж це поганий варіант для прогріву. Корок також не дуже хороший варіант для теплої підлоги, але якщо використовувати 4 мм клейового варіанту, то вона буде досить стабільна і без великих енерговитрат.

Корок: 6 балів. Паркет: 2 бали

Тиша

 Паркетну дошку бажано приклеювати до основи для досягнення максимальної тиші при ходьбі. Але навіть в такому варіанті це більш тверде і гучне покриття ніж коркова підлога. Корок є відмінним звукоізолятором як всередині приміщення, так і для сусідів.

Корок: 7 балів. Паркет: 2 бали

Комфорт при ходьбі

 Корок є еластичним і м'яким матеріалом. Вона відмінно знижує навантаження при ходьбі і дуже комфортна для ходьби. Паркетна дошка за цим показником повністю програє, так як дерево є твердим і не пружним матеріалом.

Корок: 8 балів. Паркет: 2 бали

Вогнестійкість

 Вогнестійкість паркетної дошки (не рахуючи спеціалізованих варіантів) за європейськими нормами D (fl) s1, а коркова підлога С (fl) s1. Тобто корок на клас вище і безпечніше за даною характеристикою.

Корок: 9 балів. Паркет: 2 бали

Ремонт

 При невеликих пошкодженнях паркету можна використовувати ремонтні набори. Паркетна дошка також складна для заміни пари дощок, але її можна оновити циклюванням. Це дорого, паркет повинен бути приклеєний і процедура можлива 1-2 рази (залежить від товщини верхнього шару в паркетній дошці). Коркову підлогу при цьому не можливо відтремонтувати. Потрібно замінювати цілу ламель. Це трохи простіше в клейовому варіанті (якщо використовувати термоактивний клей), але складно в замковому. Тут перевага за паркетом.

Корок: 9 балів. Паркет: 3 бали

Вибір декорів, дизайнів

 Коркова підлога по декорам в основному є маловаріатівна. Це малюнок подрібненогу корку різної фракції та кольорів (яких теж мало). Є кілька колекцій з верхнім шаром плівки "під дерево", але їх мало. Паркет теж обмежений породами дерева та тонуванням, але все таки вибір більше в рази (розміри, брашировка і т.д.).

Пробка: 9 балів. Паркет: 4 бали

Простота і ціна укладання

 Коркова підлога, як і паркет, складний в укладанні якщо розглядати клейовий варіант. При цьому замкові варіанти з пробкою на ХДФ укладаються досить легко. Якщо врахувати підготовчі роботи і вартість самого укладання, то корок все таки більш дешевий і простий варіант.

Корок: 10 балів. Паркет: 4 бали

Підсумок

 У загальному заліку виграє корок. Це відмінний варіант для тих хто шукає тиху, теплу та натуральну підлогу. Але при цьому потрібно трохи пожертвувати зовнішніми характеристиками або вписати корковий підлогу в дизайн кімнати. Але в будь-якому випадку вибір за вами!

Підсумкова таблиця порівняння коркової підлоги та паркетної дошки:

  Корок Паркет
Ціна +  
Екологічність +  
Водостійкість +  
Структура   +
Зносостійкість +  
Ударостійкість +  
Теплота   +
Тепла підлога +  
Тиша +  
Комфорт +  
Вогнестійкість +  
Ремонт   +
Декористика   +
Вкладання +  
  10 4