Сьогодні, на ринку підлогових покриттів, велика кількість матеріалів. Вибрати складно, з урахуванням безлічі плюсів і мінусів у кожного з них. Ми вирішили зробити порівняння всіх сучасних покриттів для підлоги. Вже порівняли: Ламінат та Паркет, Вініл та Плитку, Корок та Паркет. Наш цикл статей продовжуємо найпопулярнішими покриттями: вінілові підлоги (включаємо всі варіанти LVT, Rigid, SPC) і ламінат. Що краще? Які характеристики важливі для вас?

Ціна

 Вініл і ламінат за ціною мають безліч варіантів. Але найдешевший вініл в 2 рази дорожче дешевих пропозицій по ламінату. У високому ціновому сегменті різниця вже не така велика, але вінілова підлога все одно дорожче на 20-30%.

Вініл: 0 балів. Ламінат: 1 бал

Екологічність

 Ламінат, не дивлячись на різні добавки, переважно складається з волокон дерева. Вініл, практично повністю, в основі має штучні матеріали (не рахуючи SPC). При цьому, виділення шкідливих речовин в повітря знаходиться на мінімальному рівні для обох покриттів. Але все ж, за рахунок складу, виграє ламінат.

Вініл: 0 балів. Ламінат: 2 бали

Водостійкість

 Ламінат вологостійке покриття підлоги. Є і водостійкий ламінат, але цей захист діє обмежений час при контакті з водою. Вінілова підлога це 100% водостійкий матеріал. Її можна мити великою кількістю води і використовувати у ванній кімнаті, кухні та інших вологих приміщеннях.

Вініл: 1 бал. Ламінат: 2 бали

Структура

 Дуже важлива характеристика для підлоги - це її структура на дотик. Приємні тактильні відчуття від ходьби босоніж важливі для домашнього затишку. Це впливає і на зовнішній вигляд. Ламінат, завдяки захисному шару, може мати більш глибокий та натуральний малюнок. Дорогі варіанти ламінованої підлоги практично не відрізняються від натурального дерева. Вінілова підлога також має варіанти з глибокою структурою дерева, але це невелика кількість дорогих позицій. У дешевому сегменті вініл і ламінат схожі за структурою.

Вініл: 1 бал. Ламінат: 3 бали

Зносостійкість

 Ламінат призначений як для комерційних ,так і домашніх приміщень. Він досить міцний по зносостійкості, але вінілову підлогу розроблено для більш великих навантажень (аж до складських приміщень). Вініл навіть при пошкодженні зберігає свої зносостійкі властивості. Ламінат краще протистоїть подряпинам від гострих предметів, але, в цілому, менш довговічний.

Вініл: 2 бали. Ламінат: 3 бали

Ударостійкість

 Вініл це еластичне покриття. Більшість ударів від падіння предметів не завдадуть шкоди. У гіршому випадку, буде вм'ятина. На ламінаті ж, при сильному ударі, виникають відколи і це веде до руйнування.

Вініл: 3 бали. Ламінат: 3 бали

Теплота

 Вініл тонше, ніж ламінат, і також з меншим показником теплоізоляції. Тому ламінована підлога буде більш теплою. Якщо використовувати замковий вініл з підкладкою, то вінілову підлогу можна зробити трохи тепліше, але все одно холоднішою за ламінат.

Вініл: 3 бали. Ламінат: 4 бали

Тепла підлога

 Через високу щільність та низьку теплоізоляцію, вінілова підлога є відмінним варіантом для використання теплої підлоги. Вініл дуже ефективний з системами теплої підлоги. SPC вініл за цим показником дуже близький до плитки. Ламінат можна використовувати з теплою підлогою і підвищити ефективність правильно вибравши покриття, але це вимагає дотримання безлічі умов і буде гірше за вініл.

Вініл: 4 бали. Ламінат: 4 бали

Тиша

 Вінілова підлога - це м'яке покриття. При ходьбі та ударах немає шуму і гулу. Замковий вініл набагато тихіше, але навіть клейовий варіант або SPC - це тихі підлоги. Ламінат це тверда і гучна підлога. Значно знизити шум можна використовуючи спеціалізовані підкладки, але вініл все одно буде тихіше.

Вініл: 5 балів. Ламінат: 4 бали

Комфорт при ходьбі

 Еластичність вінілової підлоги робить її комфортною при ходьбі. Звичайно, клейові варіанти дуже тонкі, а SPC вініл жорсткіший, але це все одно комфортніше, ніж ламінат.

Вініл: 6 балів. Ламінат: 4 бали

Вогнестійкість

 Вогнестійкість ламінату майже у всіх виробників С (fl) s1, а вся вініловк підлогк має клас B (fl) s1. Тобто вініл на клас вище і безпечніше за даною характеристикою. При цьому, ламінат від іспанського виробника Faus також має підвищену вогнестійкість B (fl) s1, але це виняток.

Вініл: 7 балів. Ламінат: 4 бали

Ремонт

 При невеликих пошкодженнях ламінату можна використовувати ремонтні набори. Але при значному пошкодження замінити дошку складно. При пошкодженні вінілову підлогу не можливо відремонтувати. Але замінити одну планку набагато простіше. Також важливим є те, що вінілова підлога при пошкодженні не втрачає властивостей, але все ж бал за ламінатом

Вініл: 7 балів. Ламінат: 5 балів

Вибір декорів, дизайнів

 Вінілова підлога має безліч варіантів квітів під плитку \ камінь або дерево. Але ламінат набагато різноманітніше за розмірами, кольорами. Ламінована підлога за вибором може задовільнити будь-який запит, як в натуральних декорах, так і незвичайних рішеннях.

Вініл: 7 балів. Ламінат: 6 балів

Простота і ціна укладання

 Вінілова підлога дуже проста в укладанні. Потрібна мінімальна кількість інструментів і прочитання інструкції. Також дуже важливо відсутність пилу і бруду при монтажі. Ціна на укладку вінілу не надто висока. Але ламінат менш вибагливий до основи і має дуже просту замкову систему. Ціна на укладку ламінату нижче, ніж вінілової підлоги.

Вініл: 7 балів. Ламінат: 7 балів

Підсумок

 У нас немає переможця. Обидва покриття мають безліч плюсів, але і невеликі недоліки. Якщо ви шукаєте велику кількість декорів за хорошою ціною і не будете використовувати теплу підлогу, то можна вибирати ламінат. Якщо для вас важлива тиха і водостійка підлога, то, однозначно, вибір за вінілом. У будь-якому випадку - вибір за вами!

Підсумкова таблиця порівняння вінілу і ламінату:

  Вініл Ламінат
Ціна   +
Екологічність   +
Водостійкість +  
Структура   +
Зносостійкість +  
Ударостійкість +  
Теплота   +
Тепла підлога   +
Тиша +  
Комфорт +  
Вогнестійкість +  
Ремонт   +
Декористика   +
Вкладання   +
  7 7