Ламінат має безліч переваг, як підлогове покриття (можна почитати наше порівняння Ламінату з вінілом). Для елементів декоративного оздоблення дуже важливий вибір по дизайнам та кольорам. У ламінованої підлоги є варіації по декорам, розмірам дошки і структурам. Але є ще один спосіб виділити свій інтер'єр. З ламінатом можна урізноманітнити зовнішній вигляд підлоги завдяки нестандартним варіантам укладання. Ми вже писали про діагональну укладку ламінату, а тепер розберемо інші цікаві ідеї для інтер'єру.

Укладання ялинкою

 Укладання підлогових покриттів ялинкою один з найдавніших способів. Розрізняють 2 типи: французька ялинка (Fishbone, Chevron) і класична (Herringbone). Класичну ялинку ще називають англійською або угорською. Укладання ялинкою добре поєднується з різними дизайнами і робить інтер'єр багатшим. Обидва варіанти можливо реалізувати за допомогою ламінату.

Класична ялинка

 У ламінаті ялинка Herringbone може бути реалізована окремими лівими і правими планками, як в паркеті. Таке укладання максимально імітує паркетну дошку. Також, це відмінний варіант для укладання одним полотном кімнат з коридором або квартири-студії. Малюнок йде різноспрямований з невеликими планками, і візуально, при зміні ракурсу, малюнок залишається цілісним. Ламінат з окремими планками представлений у німецьких виробників Krono Original X-Way і Kronotex Herringbone, французів Alsapan Baton Rompu і бельгійської Berry Alloc Chateau. Але також є варіант з імітацією окремих планок на одній дошці. Такий ламінат з малюнком класичної ялинки представлений іспанським виробником Faus.

Французька ялинка

 Ялинка Chevron в ламінаті на даний момент не буває у вигляді окремих планок. Раніше такий варіант був у французького виробника Alsapan. Але через проблеми із замком, цю колекцію зняли з виробництва. Тому укладання французької ялинкою імітується в ламінаті. Є 2 варіанти реалізації:

  • весь малюнок виконаний на одній широкій планці. Це більш дешевий і простий зовні варіант. Наприклад, як у німецького Egger.
  • є планки з малюнком лівих і планки з малюнком правих частин, які утворюють разом французьку ялинку. Це виглядає більш натурально і зрушенням ламелей можна варіювати зовнішній вигляд. Є невеликий поперечний шов в місцях з'єднання ламінату в торці, але в обсязі він малопомітний (в залежності від виробника і декору). Така реалізація укладання ламінату французької ялинкою представлена ​​у бельгійців Quick Step Impressive Patterns, австрійського Kaindl FishBone та іспанців Faus Masterpieces.

Комбінація різної ширини

 Поєднання ламелей різної ширини на одній площі це не новий спосіб урізноманітнити зовнішній вигляд інтер'єру. У паркетної дошки виробники пропонують декілька варіацій ширини і іноді навіть різну довжину одного кольору. Таким чином виходить унікальний і більш натуральний зовнішній вигляд. Мікс ширини відмінно підходить для приміщень різної площі та робить акцент на підлогове покриття.

У ламінаті частина виробників також мають варіації одного кольору в різній ширині. Як і у випадку з ялинкою, є 2 виконання: окремі колекції з різною шириною і малюнок в одній пачці.

Мультивізерунок

 Австрійський виробник Kaindl розробив дизайн 3в1. В одній пачці два типи ламелей: одна з повним малюнком, а друга розбита штучною фаскою (не відрізняється на дотик і вигляд) на 2 ширини. Виходить поєднання широкої дошки, трохи вужчої та максимально вузької. Враження різноманітності посилюється через велику розбіжність по відтінкам в малюнку. Ще більшою варіативності можна домогтися використовуючи один з двох варіантів укладання.

 Іспанський виробник Faus в колекції Elegance на одній широкій дошці також розмістив 3 варіанти ширини (Multiwidth). Перепад відтінків м'який і немає можливості змінювати малюнок різними типами укладання.

Поєднання колекцій

 Більш різноманітні інтер'єри можна створити використовуючи повноцінні планки різної ширини одного декору з різних колекцій. Головне, щоб збігалася товщина і захист від стирання (різна кількість корунду може  мати незначний вплив на колір).

Вузька і широка ламель дозволяють змінювати малюнок завдяки різному укладанню. Можна укладати вузьку і широку поперемінно або дві широких, а потім одну вузьку.

Або робити по два чи три ряди вузьких і потім стільки ж широких. Для великих кімнат можливий навіть варіант нарощування кількості рядів: спочатку по одному широкому і вузькому, потім по два і потім по три.

Варіантів розкладки 2-х ширин багато, а у французького виробника Alsapan може бути до 4-х різних розмірів в одному декорі. Також, є навіть різна довжина, що підсилює ефект ексклюзивності та натуральності. Нижче список виробників, які мають варіації розмірів одного кольору:

  • у німецького бренду Krono Original (і дочірнього Euro Home) є варіації у вузькій і стандартній ширині: Variostep Classic і Narrow, Super Natural Classic і Narrow, Vintage Classic (Residence в EuroHome) і Narrow. Окремі варіанти укладання можливі в колекції X-Way, але про це нижче.
  • у турецького виробника AGT в широкій і звуженій дошці представлені декори з колекцій Natura Slim і Natura Large
  • німецький бренд Arteo також має декори в дошці S (звужена) і XL (широка)
  • французький бренд Alsafloor пропонує до 3-х варіантів ширини (розміри Plus, Medium і Chic (під замовлення)). Але також додатково можна використовувати ламелі з класичної ялинки (Baton Rompu і Herringbone), які, крім іншої ширини, мають ще й менше довжину
  • в німецькому бренді Haro, крім поєднання 3-х ширини ламелі (вузька, стандартна і широка), є ще декори в різній довжині. Комбінація широкої ламелі в двох довжинах (Tritty 100 Campus і Gran Via) дозволяє поєднувати різні планки не тільки рядами, але навіть в одному ряду. Ще можливий мікс широкої довгої дошки і вузькою стандартної довжини (Trutty 100 Loft і Gran Via). Всі ці варіанти роблять підлогу дуже схожою на замовний паркет

 Нестандартні фігури: Ромби, драбинка, квадрати

 Але це не всі можливі варіанти укладання. Виробники ламінату дозволяють створювати і дуже незвичайні фігури на підлозі. Їх реалізація можлива в дорогому штучному паркеті і з складною роботою. Тому ламінат відмінна альтернатива.

Драбинка

 Один з цікавих способів укладання це "драбинка". Даний тип укладання можливий тільки у виробника Alsapan. Необхідні короткі ламелі, які використовуються для класичної ялинки, і вузькі ламелі стандартної довжини. Малюнок драбинка візуально збільшує приміщення.

Ромби

 Ромби це складний, але дуже красивий малюнок. У колекції Impressive Patterns від бельгійського виробника Quick Step можна отримати, як французьку ялинку так і ромби. Потрібно лише змінювати напрями укладання.

Квадрати, плетінка і інші

 Колекція X-Way від німецького бренду Krono Original має унікальний замок, який можна з'єднати в будь-якому порядку. Також є дві ширини в одному кольорі. Все це дозволяє укладати ламінат 20 унікальними малюнками: квадрати, плетінка, подвійна ялинка і т.д.

Quick Step Impressive Patterns пропонує навіть укладання під художній паркет.

Поєднання декількох видів укладання

 Якщо вам потрібні ще ідеї, то можна поєднувати різні види укладання. Наприклад, зробити діагональну укладку класичної ялинки, або візуально розбити приміщення великої кухні-вітальні використовуючи різні розміри дошки в зонах кухні та вітальні. Використовуючи поріг, можна поєднувати між собою будь-які види укладання. Ми готові завжди допомогти в прорахунку і виборі матеріалу для найскладніших і найцікавіших ідей вашого інтер'єру.