Оздоблення стін – одне з важливих рішень в дизайні приміщень. Є багато цікавих матеріалів для виділення окремих зон чи навіть всього приміщення. Окрім "стандартних" шпалер або штукатурки, набирають популярності корок для стін та МДФ стінові панелі. В нашому ассортименті з'явився ще один цікавий новий продукт: SPC стінова панель.

Що таке стінова панель SPC?

SPC — це тип твердого матеріалу з високою щільністю близько 1900 кг/м³, який можна використовувати в різних сферах. Повна назва — Stone Polymer Composite або Stone Plastic Composite — говорить про состав, оскільки вони складаються з вапняку (мінерал) і полімерів для міцності. SPC підлога вже дуже популярна в Україні та в усьому світі, а тепер виробники розвивають новий напрямок. Наразі в нашому асортименті представлені стінові панелі SPC від виробників підлоги Rocko (Польша) та Tru-stone (Турція), та в наступному році планують завозити Falquon, FirmFit та інші.

Особливості та переваги

Великий формат

Формат Tru-stone Avenzo – 2800 мм на 960 мм, а Rocko Tiles – 2800 мм на 1230 мм. Ці розміри перекривають по висоті більшість приміщень, а велика ширина додає простору та більш дорогого вигляду. Також широкий формат більш швидкий в монтажі та зменшує кількість швів.

Стійкість до подряпин та ударів

Жорстке ядро SPC і шар зносу можуть захистити стінову панель від пошкоджень і подряпин. Зношуваний шар - це прозоре покриття, яке додає стіновій панелі стійкість і зносостійкість. Зазвичай він такий же як і у підлогового SPC, що робить його максимально витривалим при використанні на стінах. Високий захист дозволяє встановлювати панелі навіть на підлогу.

Водонепроникний

Стінова панель SPC на 100% водонепроникна, забезпечуючи стабільну роботу у вологому середовищі. Завдяки чудовій водостійкості стінові панелі SPC ідеально підходять для використання на кухнях, ванних кімнатах, ресторанах, пральнях.

Захист від плям і вигорання

Настінні панелі SPC не тільки на 100% водонепроникні, але й стійкі до плям (кава, соки, алкогольні напої та засоби для чищення). Щоб вони виглядали чудово, достатньо просто протерти їх вологою тканиною. Також ці плити мають високий захист від ультрафіолету і підходять для сонячних кімнат без загрози зміни кольору.

Вогнестійкий

Настінна панель SPC є вогнестійкою згідно европейським вимогам. Середнє виділення диму, токсичні випари не виділяються і відсутні палаючі краплі. Таким чином, це ідеальний вибір для використання в місцях, де важлива пожежна безпека, наприклад у комерційних і промислових будівлях.

Безпечний для довкілля

Стінова панель SPC виготовлена з екологічно чистого матеріалу, який не виділяє токсичних газів і шкідливих речовин. Таким чином, це зручно для сімей з дітьми та домашніми тваринами.

Стабільний за розмірами

Настінні панелі SPC надзвичайно стабільні за розмірами, не деформуються та не реагують на зміну температури (до +80 градусів) чи вологості. 

Легка обробка

Настінні панелі SPC можна різати, формувати та просвердлювати за допомогою звичайних інструментів (циркулярна пила, універсальний ніж, лобзик). Відсутній пил та сколи при обробці.

Мала вага та товщина

Настінні панелі SPC набагато легші, ніж плитка чи камінь. Зазвичай їх товщина становить лише 4 мм і вагу біля 8 кг на метр квадратний, що може зробити простір більш просторим та зменшити навантаження на стіни. А відносна гібкість матеріалу дозволяє його легше транспортувати та монтувати.

Нижча ціна

Керамограніт схожих розмірів дорожче і різниця може бути в 2-3 рази. Також монтаж та оброблення простіший і тому дешевший теж.

Монтаж

Одна з основних переваг SPC панелей для стін – це більш простіший монтаж. Особливості:

  • перед встановленням потрібно акліматізувати панелі при температурі від 15 до 30 градусів 48 годин. Зберігати необхідно горизонтально на рівній поверхні
  • монтувати необхіднона рівну суху поверхню. Підходять гіпсокартон, осб, бетон, цегла та навіть плитка чи камінь. Основу необхідно вирівняти в межах макс. 2 мм на 1 м в довжину
  • на основу в мокрих зонах необхідно нанести гідроізоляцію
  • панелі кріпляться до стіни на клей. Можливо нанести клей вертикальними смужками через кожні 10 см, або на поверхню панелі чи стіну шпателем С1
  • між панелями потрібно залишити 2-3 мм. Ці шви можливо залишити як є (тільки для сухих приміщень), або заповнити силіконом чи епоксідною затиркою. Також можливо використовувати різні профілі

Нижче більш детальне відео монтажу: