Діагональне укладання ламінату трохи складніше звичайного і вимагає більше часу, точного розрахунку, а також більшої витрати матеріалу. Ламелі в місцях примикання до стін кімнати потрібно в торцевих частинах підрізати під кутом. Однак правильно виконане діагональне укладання має незаперечні переваги.

Переваги діагональної укладання

  • Візуальне збільшення простору. Особливо це актуально для малогабаритних кімнат або вузьких приміщень.
  • Робить менш помітною фаску в ламінаті
  • Дозволяє не розділяти приміщення порожком при укладанні одним полотном великого обсягу
  • Асиметрія стін. Пряма укладання буде підкреслювати відсутність в кімнаті точної геометрії, навіть випинати її, а діагональна - зробить практично непомітною.
  • Діагональний спосіб застосовується в кімнатах, де вікно зміщене до однієї зі стін.
  • Такий спосіб в робить акцент та підкреслює красу підлогового покриття.

Підготовка до укладання діагонально

 Ламінат для укладання по діагоналі необхідно купувати з запасом. Навіть у досвідчених майстрів витрата збільшується зі стандартних 5 відсотків до 7-10%. Якщо приміщення складне або ви самостійно будете укладати ламінат, то можна збільшити запас до 15%.

 Підрахувати необхідну кількість просто. Площа кімнати множите на 1.10 (при запасі 10%) або 1.15 (при 15%). На упаковці можна знайти інформацію про квадратуру в одній пачці. Ділимо площу кімнати з необхідним запасом на площу ламінату одній упаковці і округляємо до цілого числа. Ось кількість упаковок, які потрібно закупити.

 Купуйте відразу всю необхідну кількість. Через час ламінат можуть зняти з виробництва. Або необхідний декор потрібно буде чекати деякий час і ремонт затримається.

 Перед початком робіт необхідно накреслити план кімнати в масштабі з урахуванням розмірів куплених панелей ламінату. За допомогою креслення навіть новачок в укладанні зможе уникнути багатьох помилок при укладанні.

 Для діагонального укладання прийнято виходити з кута в 45 ° - такий кут дозволить при монтажі використовувати майже всі відпиляні шматки ламінату. Відходів буде менше. Однак бувають випадки, коли конфігурація кімнати буде визначати інший кут. Слід враховувати, що кут менше 30 ° виглядатиме погано. Допустимі розміри кутів становлять від 30 до 45 °.

Способи укладання

 Існує два способи укладання ламінату по діагоналі: від центральної осі кімнати послідовно в обидва боки до кутів або від дальнього кута приміщення через центр кімнати до протилежного кута.

 Панелі ламінату з замковим з'єднанням Click вставляються в укладені панелі під кутом 45 °, опускаються і замикаються. До початку робіт уважно перевірте можливість укладання купленої моделі за схемою «від центру». Якщо обрану вами модель можна укладати тільки в одному напрямку, роботу доведеться починати від кута.

 Укладання від кута рекомендується починати з однієї цілої панелі. Обидві торцеві її боку підрізають на обраний кут. Перша ціла панель (ми вважаємо її цілою, у неї тільки підрізані торці) буде задавати напрямок всій підлозі.

 Далі укладання триває у напрямку до центру кімнати. Що залишився кут поки залишимо, до нього повернемося пізніше, використовуючи залишаються відрізки ламінату.

 Укладання чергового ряду починається по черзі з цілої або з половини панелі, якщо підлогове покриття укладається в шаховому порядку. При укладанні зі зміщенням в третину дошки, ряд починається з цілої дошки, наступний - з дошки в 2/3 довжини, потім йде ряд з панелі в 1/3 довжини. Потім знову ряд починають з цілої панелі. Обидва способи не тільки зроблять покриття акуратним і красивим, але і збільшують його міцність.

 Для розпилу панелей, призначених до укладання у внутрішні кути кімнати, потрібно буде відзначати три точки трикутника. Зручніше зробити шаблон і по ньому вже відпилювати панель. Для шаблону прекрасно підійде шматок картонної упаковки ламінату.