Вибір нового ковроліну для кімнати передбачає більше, ніж пошук стилю в тому кольорі, який вам подобається. Спочатку вам потрібно буде розглянути те, що ви зазвичай робите в цій кімнаті. А потім вибрати матеріал та конструкцію. За допомогою багатьох інновацій і опцій виробники ковроліну створили варіанти з чудовим зовнішнім виглядом, помірної вартості і з легким доглядом за покриттям.
5 видів ворсу
Тип використовуваного волокна визначає основні характеристики та зовнішній вигляд ковроліну. Найбільший тренд: м’якість. Покупці шукають комфорту, а ковролін дуже м’який під ногами. Він також пригнічує шум. Склад ворсу зазвичай вказано в технічних характеристиках. Хоча назви різних виробників можуть відрізнятися, продукти все одно підпадають під одну з п’яти основних категорій.
1. Вовна
Вовна зберігає свою спадщину розкоші. Натуральний і виготовлений із тканої конструкції матеріал. Він пропонує великий вибір дизайнів, деталей і кольорів. Хороша стійкість до плям, якщо прибрати, щойно на ковролін щось впаде. Вовні також притаманні вогнезахисні властивості. Єдине натуральне волокно, яке ще широко використовується.
Переваги: натуральний, висока стійкість до зносу, велика пружність, м’який
Недоліки: висока ціна, необхідний спеціальний догляд, неможливе глибоке очищення парою
2. Поліамід
Поліамід (нейлон) займає друге місце після вовни за характеристиками та відчуттям, але в середньому він коштує дешевше. Це універсальне волокно пропонує велику різноманітність стилів і конструкцій: фризоване, текстуроване, ворсинка, вирізана петля — усі вони можуть бути виготовлені з поліаміду. Він має чудову стійкість до бруду, стійкість кольору та пружність, що дозволяє йому відновитися. Це робить його придатним практично до будь якого приміщення.
Переваги: надзвичайно стійкий до зносу, максимальна пружність, легко очищати та доглядати (при правильній обробці волокна)
Недоліки: дорожчий та не такий м’який ніж інші синтетичні волокна
3. Поліпропілен
Поліпропілен, який раніше називали олефіном, є пофарбованим у розчині синтетичним матеріалом, стійким до води та плям, що робить його хорошим вибором для килимових покриттів у приміщенні та на вулиці. Оскільки він пофарбований розчином, він не тьмяніє, що робить його хорошим для приміщень, у які потрапляє багато світла чи руху ззовні або з басейну з хлорованим розчином. Оскільки він менш еластичний, ніж поліамід, його найкраще використовувати для килимів з низьким ворсом та петлею.
Переваги: доступна ціна, не вицвітає, велика стійкість до плям та вологи
Недоліки: низька пружність та стійкість до зносу, поганий захист від масляних плям та труднощі з їх виведеням
4. Поліестер
Поліестер відомий своєю м’якістью та текстурою, особливо коли використовується в розкішному густому ворсі. Це гарний вибір за ціною, оскільки його стильні властивості конкурують з поліамідом — з нього можна зробити петлю або розрізний ворс, і він чудово сприймає колір. Але він не такий стійкий до зносу. Стійкий до бруду та простий у догляді, він підходить як для спалень, так і для ігрових кімнат.
Переваги: дуже м’який, велика стійкість до плям, ціна нижче поліаміду
Недоліки: не дуже підходить для місць з великою прохідністью, менша пружність за поліамід
5. Triexta
Одне з найновіших волокон, яке з’явилося на ринку, triexta поєднує в собі характеристики поліестеру та поліаміду: міцне, стійке до плям і бруду, легко чиститься, стійке до вицвітання та м’яке. Його виготовлено з полімеру, 37 відсотків якого виготовлено з кукурудзи, відновлюваного ресурсу.
Переваги: дуже м’який, не вицвітає, гарна пружність та зносостійкість
Недоліки: потребує більш частого очищення, новий матеріал без довгої історії використання
Вибір килимового волокна
Майте на увазі, що кожен тип волокна доступний для ковроліну різної якості. Якість килима залежить від багатьох інших факторів, у тому числі від конструкції волокна, тому ви не можете судити про ковролін лише за типом волокна. Завжди враховуйте прохідність, яку ви очікуєте в кімнаті. Це дасть вам інформацію про те, яке волокно вам потрібно купити. Коли ви дізнаєтеся, який тип волокна найкраще функціонуватиме у вашій кімнаті, ви зможете шукати стиль і структуру ковроліна, які відповідатимуть вашим потребам.
Наприклад, ковролін з петлевим ворсом ідеально підходить для місць з інтенсивним рухом людей. Ковроліни з розрізним ворсом добре почуваються в місцях з меншою кількістю людей, але більш комфортні.