Існує нескінченна кількість страхів і неправдивої інформації о підлогових покриттях. Ковролін не є винятком. Нижче топ 5 міфів про ковролін.
Міф №1: Ковролін провокує алергію
Поширена помилкова думка, що килим сприяє розвитку астми та алергії у людей. Дійсно, килими накопичують пил і бруд набагато більше, ніж тверді підлогові покриття (ламінат, вініл, паркет), однак критичний момент часто пропускається. Коли людина входить у кімнату з твердою підлогою, рухи тіла та кроки можуть легко зрушити тверді частинки, сколихнути їх і занести в зону дихання.
Килим міцно утримує речовини, що викликають алергію, і, як наслідок, не дозволяє їм потрапляти в повітря, мінімізуючи рівень алергенів у повітрі. Це означає менший потенціал впливу.
Очищення ковроліну сприяє покращенню якості повітря в приміщенні, зменшуючи кількість частинок, алергенів, бактерій і, можливо, інших речовин у повітрі. Регулярне чищення пилососом може суттєво знизити рівень алергенів у килимах (при використанні якісного пилососа з HEPA фільтром). Таким чином ковролін допомагає людям з алергією, запобігаючи потраплянню алергенів у повітря.
Міф №2: Цвіль виникає на ковроліні
Правда, і неправда. Якщо у вас затоплення: правда. Для звичайного побутового використання: неправда. Для розвитку цвілі потрібні три речі: джерело їжі, відповідна температура та вологість. Майже будь-який внутрішній простір забезпечує відповідну температуру, і багато речей у вашому домі можуть стати джерелом живлення для цвілі. Це стосується деревини, одягу з натуральних волокон, килимів з натуральних волокон, стінових дошок, бруду та багатьох інших речей у вашому домі.
Чого зазвичай не вистачає у вашому домі, так це вологи. Однак дах, сантехніка, вікна що протікають, або надмірна конденсація можуть додати вологи у ваш будинок. Висока відносна вологість (понад 70% протягом тривалого часу) також може сприяти розвитку цвілі.
Якщо у вас немає цвілі на стінах або на одязі, ковролін теж не буде проблемою (якщо ваша підлога не мокра/волога). Якщо у вас є цвіль, то проблема не в килимі, а в надмірній вологі. Негайно усуньте вологість і зверніться до експерта з усунення цвілі. Цвіль – це не проблема ковроліну. Це проблема вологи.
Міф №3: Ковролін швидко забруднюється
Ця думка найбільш поширена у власників світлих килимових покриттів (частіше білих). Якщо ви покладете білий ковролін у будь-яку частину будинку, окрім найменш прохідних, у вас виникнуть проблеми із забрудненням. Звісно на світлому ковроліні швидше видно бруд. Тому якщо вас хвилює ця проблема, то виберіть більш практичний колір. Проблема не в матеріалі з чого зроблений килим, а в непрактичному кольорі.
Міф №4: Ковролін виділяє шкідливі хімікати
Сучасний килим складається з різних хімікатів. Які хімічні речовини викликають занепокоєння? Турбує шерсть? Або поліамід? Або поліестер? Але ті самі волокна використовуються в повсякденному одязі.
Ковролін – дуже простий виріб. Існує лицьова пряжа (як правило, це вовна, поліамід, поліестер або поліпропілен (олефін); потім є матеріал підкладки (поліпропілен або джут); і потім є клей. Клей на основі латексу забезпечує гнучкість і приклеює лицьову пряжу Крім того, латекс, який використовується у виробництві килимів, є синтетичним, а не натуральним латексом. Лише натуральний латекс, оскільки він містить білки, викликає алергічні реакції у деяких людей. Широке тестування не виявило жодного зв’язку між ковроліном і шкідливим впливом на здоров’я.
Міф №5: Товстий ковролін краще
Товстий килим краще, якщо вам подобається відчуття м'якості. Однак товстий килим не кращий, якщо ви хочете мати більш міцний килим. Щільність (більше пряжі на квадратний дюйм) забезпечить кращу довговічність.
Більшість людей вважають, що прим'ятий килим виглядає зношеним. Довші нитки (товстіший ковролін) мають більше можливостей для зминання. Найміцніші килими тонкі, але дуже щільні. Для дому ідеальний вибір це щось посередині.