Вінілові підлоги все частіше стають вибором для будинку або офісу. Ми вже розбирали Що таке LVT, SPC, Rigid і порівнювали між собою види вінілових підлог. У цій невеликій статті ми розберемо питання підкладки для вінілових підлог. Чи потрібна вона? Які є види? Переваги підкладок під SPC, LVT, Rigid.

Необхідність підкладки

 Частина вінілових покриттів не вимагають обов'язкового використання підкладки. LVT-вініл (який у нас називають кварцвінілом) відноситься до гнучких (flex) покриттів і виробники дозволяють укладати такі вінілові підлоги на тверде і рівне покриття без додаткових шарів. Але якщо ви хочете поліпшити характеристики (про це нижче), то можна її додати. З більш твердими вініловими підлогами (Rigid LVT і SPC), або вінілом на HDF основі, використання підкладки обов'язково. Причина в менш еластичних замках, які можуть зламатися при високому навантаженні.

Види підкладок для LVT, SPC, Rigid

 Підкладка під вінілову підлогу повинна бути спеціалізованою для даного виду покриттів. Вона тонка (зазвичай від 1 до 2 мм) і щільна, щоб витримувати великі навантаження. Звичайні підкладки для ламінату більш товсті і з часом просядуть, що створить великий перепад для тонкої вінілової підлоги. Іноді майстри використовують коркову підкладку 2 мм, але це може зняти гарантію при будь-яких проблемах. Тому завжди використовуйте підкладку призначену під ваш тип покриття і від європейського виробника.

Також у частини підлогових покриттів є вбудована підкладка. Зазвичай це XPE підкладка 1 мм (рідше корок). У такого підходу є переваги і недоліки.

Переваги вбудованої підкладки

  • входить в ціну покриття;
  • має необхідні характеристики для експлуатації вінілової підлоги;

Недоліки вбудованої підкладки

  • не можна замінити на іншу з кращими характеристиками (заборонено використовувати додаткову);
  • не можна приклеїти покриття при необхідності;
  • не в повному обсязі закриває основу (є розрив в районі замку), що впливає на гідрозахист та теплоізоляцію; 

Характеристики підкладки для вінілу

 Переваг від використання підкладки під вінілову підлогу багато. Вони залежать від характеристик підкладки:

PC - вирівнювання основи

 Приховує дрібні нерівності і шорсткості основи. Це підвищує довговічність вінілової підлоги і комфорт від експлуатації.

SD - опір проникненню води

 Захищає підлогу від впливу вологи в основі (стяжка завжди має залишкову вологість). Виконує роль гідроізоляції. При вбудованії підкладці, потрібно використовувати додатково гідроізоляційну плівку, так як вона не повністю перекриває замкове з'єднання. Дуже важливо для вінілових покриттів на HDF-основі.

R - показник термоопору

 Чим вище цей показник, тим краще ізолюється холод від основи і затримується тепло в приміщенні. Це підвищує комфорт від використання вінілової підлоги. Але якщо у вас система теплої підлоги, то потрібно вибирати підкладку з максимально низьким показником теплоізоляції (чим нижче сума термоопору підлоги з підкладкою, тим ефективніше нагрів).

DL - кількість циклів динамічного навантаження

 При ходьбі або використанні крісла, створюється переодичне (динамічне) навантаження на підлогу. Цей показник показує скільки циклів тимчасових навантажень поглине підкладка без зминання. Такий захист від навантаження дуже важливий для замків та дозволяє уникнути появи щілин в місцях з високою прохідністю. Тому підкладку бажано використовувати і для LVT (особливо в офісах або магазинах).

CS - міцність на стиск

 Даний показник вказує максимальне навантаження яку підкладка може витримати без просідання на 0,5 мм. Якщо замки вінілової підлоги просядуть під навантаженням більш ніж на 0,5 мм, то це може привести до їх пошкодження (особливо в твердих вінілах та SPC). Цей показник найважливіший для захисту замків від перепадів, щілин, розбіжності. Він відрізняє підкладку для вінілових підлог від звичайної. Наприклад, дорога щільна підкладка для ламінату в 1.5 мм має показник CS в 31 тонн на м2 (підійде для вінілової підлоги), але звичайна підкладка для вінілу витримує 40 тонн на м2.

CC - міцність на розтягування

 Це величина постійного навантаження (від меблів), яку може витримати підкладка протягом 10 років без втрати всіх своїх властивостей (термо-, звукоізоляції та інших). Вона нижче CS, але важлива при використанні важких меблів. Часто окремо не вказується, але безпосередньо залежить від міцності на стиск.

IS - звукоізоляція

 Зниження шуму від кроків, падіння предметів в приміщенні під Вашим. Ізоляція важлива в будинку, якщо підлога використовується не на першому поверсі, або для більшого комфорту сусідів. Показник частково пов'язаний зі зниженням шуму всередині самого приміщення, але не напряму. Показник ізоляція шумів всередині приміщення (RWS) на даний момент не має стандарту вимірювання. Тільки Quick-Step вказує відносну величину по внутрішнім тестам.

Таким чином підкладка робить вінілову підлогу більш тихою, теплою та міцною. Підвищується комфорт користування і довговічність підлоги. Тому при можливості варто використовувати підкладку і для замкового LVT вінілу.